PL EN

STREFA ZDARZEŃ

Nagroda dla "Krzyżaków" podczas festiwalu Teatralna Karuzela w Łodzi!

Na zakończonym w sobotę VII Międzynarodowym Festiwalu Teatralna Karuzela twórcy spektaklu „Krzyżacy” zostali nagrodzeni „za odnalezienie w klasyce współczesnych kontekstów, bliskich naszym czasom bohaterów, a przede wszystkim siłę ostatniej sceny”.

Jedenaście spektakli prezentowanych podczas festiwalu oceniało jury profesjonalne w składzie Sylwia Chutnik, Alicja Morawska-Rubczak, Kalina Zalewska oraz jury dziecięce, które przyznało „Krzyżakom” wyróżnienie „za emocje”.

Festiwal Teatralna Karuzela, organizowany przez Teatr Pinokio w Łodzi, prezentuje najciekawsze wydarzenia i zjawiska w sztuce współczesnej dla dzieci i młodzieży, powstałe w Polsce i Europie. Każdego roku organizatorzy pytają o najważniejsze sprawy, z jakimi mierzą się dzieci i dorośli, i szukają dla nich wspólnego mianownika – ważnego i aktualnego tematu do dyskusji. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji było pytanie „Kto ty jesteś?”, które ma zapraszać do rozmowy o tożsamości i relacjach międzyludzkich, o współczesnym patriotyzmie i przywiązaniu do miejsca, o tradycji i o otwartości na to, co inne i nowe, o historii, teraźniejszości i przyszłości.

Pełen werdykt festiwalu można przeczytać tutaj.

 

karuzela_2017_plakat_72_dpi.jpg

×