PL EN

STREFA ZDARZEŃ

Dzikie dżwięki | nowy cykl warsztatów rodzinnych

Zapraszamy na niecodzienne warsztaty rodzinne połączone z prezentacją słuchowisk zrealizowanych przez Teatr Miniatura we współpracy z Teatrem Polskiego Radia i Radiem Gdańsk. Każde wydarzenie z cyklu „Dzikie dźwięki” odbywa się w specjalnie zaprojektowanej przestrzeni odsłuchowej na Sali Kameralnej. Warsztaty inspirowane wysłuchanymi słuchowiskami poprowadzą doświadczeni instruktorzy – muzycy: Adrian Amrugiewicz. Oleg Dziewanowski i Sandra Szwarc, aktorka Wioleta Karpowicz i tancerka Ula Zerek.


18 października2015, 12.00 | Sala Kameralna
Dzikie dźwięki 1: „Tam, gdzie żyją dzikie dźwięki” Jolanty Patyny + warsztaty
Prowadzenie: Adrian Amrugiewicz, Wioleta Karpowicz

25 października 2015, 12.00 | Sala Kameralna
Dzikie dźwięki 2: „Pani Szast-Prast” Grzegorza Kasdepke + warsztaty
Prowadzenie: Oleg Dziewanowski, Ula Zerek

8 listopada 2015, 12.00 | Sala Kameralna
Dzikie dźwięki 1: „Tam, gdzie żyją dzikie dźwięki” Jolanty Patyny + warsztaty
Prowadzenie: Adrian Amrugiewicz, Wioleta Karpowicz

15 listopada 2015, 12.00 | Sala Kameralna
Dzikie dźwięki 2: „Pani Szast-Prast” Grzegorza Kasdepke + warsztaty
Prowadzenie: Oleg Dziewanowski, Ula Zerek

6 grudnia 2015, 12.00 | Sala Kameralna
Premiera słuchowisk „Tam, gdzie mieszka cisza” Aleksandry Chmielewskiej i „Ktoś stuka za ścianą” Agnieszki Taborskiej

13 grudnia 2015, 12.00 | Sala Kameralna
Dzikie dźwięki 3: „Tam, gdzie mieszka cisza” Aleksandry Chmielewskiej + warsztaty
Prowadzenie: Adrian Amrugiewicz, Sandra Szwarc

20 grudnia 2015, 12.00 | Sala Kameralna
Dzikie dźwięki 4: „Ktoś stuka za ścianą” Agnieszki Taborskiej + warsztaty
Prowadzenie: Oleg Dziewanowski, Ula Zerek

---------------------------------------------------

Czas trwania: ok. 1,5 h
Dla rodziców i opiekunów z dziećmi od 4 lat

Uwaga! Na warsztaty dobrze ubrać coś w miarę wygodnego, niekrępującego ruchów. W przestrzeń odsłuchową wchodzimy po zdjęciu butów. 

Bilety na warsztaty połączone z odsłuchaniami w cenie 15 zł od osoby do nabycia w kasie Teatru Miniatura, al. Grunwaldzka 16 w Gdańsku Wrzeszczu. Ilość osób ograniczona (30 osób). Rezerwacje: 58 341 94 83 lub 601 628 377 | bilety@teatrminiatura.pl

Na premierę słuchowisk wstęp wolny.

--------------------------------------------------


Tam, gdzie żyją dzikie dźwięki
scenariusz: Jolanta Patyna

„Tam, gdzie żyją dzikie dźwięki” Jolanty Patyny to zabawna historia rodzeństwa, które w tajemniczy sposób przenosi się do krainy, w której król ponad wszystko ceni ciszę, a jego generał tropi i więzi wszystkie dźwięki.


Pani Szast-Prast
scenariusz: Grzegorz Kasdepke

„Pani Szast-Prast” to słuchowisko wywodzące się z nurtu realizmu magicznego. Jego główna bohaterka zwana Małą spędza wakacje nad morzem u chorego dziadka. Na plaży spotyka panią Szast-Prast sprzedającą lody i jagodzianki, za które nie bierze pieniędzy, ale wolny czas…


Tam, gdzie mieszka cisza

scenariusz: Aleksandra Chmielewska

„Tam, gdzie mieszka cisza” przeniesie słuchaczy do laboratorium Dźwiękoksiężnika i jego pomocnika Kleofasa, którzy od pewnego pisarza dostali bardzo trudne zamówienie – stworzyć eliksir ciszy.


Ktoś stuka za ścianą

scenariusz: Agnieszka Taborska

„Ktoś stuka za ścianą” to zabawna i bardzo muzyczna opowieść, w której poza pewną sympatyczną rodziną walczącą z hałasem jako bohaterowie pojawiają się m.in. Różowe Zatyczki do Uszu, pani Wiertarka, pani Suszarka i Kwiatki.

 

---------------------------------------------------

Prezentacja słuchowisk połączona z warsztatami rodzinnymi odbywa się w ramach projektu „Teatr dźwięku” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Edukacja kulturalna”. Projekt ma przypomnieć i pobudzić zainteresowanie formą słuchowiska teatralnego dla dzieci wśród dzieci i dorosłych. Twórczość dla dzieci na ogół skupia się na formie wizualnej, której dźwięk jedynie towarzyszy. Tym razem chcieliśmy, żeby odegrał główną rolę. Zależy nam też na popularyzowaniu nawyku skupionego słuchania poprzez stworzenie atrakcyjnych, teatralnych okoliczności (przestrzeń odsłuchowa, warsztaty). Jednym z ważnych aspektów projektu jest też promocja literatury polskiej poprzez realizację słuchowisk współczesnych polskich autorów. Projekt realizowany jest we współpracy z Międzynarodowym Festiwalem Literacki Sopot, Teatrem Polskiego Radia oraz Radiem Gdańsk.

 

logotypy_sluchowiska_www.jpg

×