PL EN

STREFA ZDARZEŃ

Pokazy finałowe letnich warsztatów teatralnych w ramach "Lata w teatrze"

25 i 26 lipca zapraszamy was na pokazy finałowe letnich warsztatów teatralnych dla młodzieży gimnazjalnej w ramach programu „Lato w teatrze”. W ciągu dwóch tygodni młodzież podzielona na dwie grupy pod okiem aktorów Wiolety Karpowicz i Wojciecha Stachury pracowała nad przedstawieniem teatralnym rozpisanym na dwa głosy. Inspiracją było hasło formy zaczerpnięte z twórczości Witolda Gombrowicza. Młodzież dyskutowała o tym, w jaki sposób kształtuje swoją formę, na ile jest ona narzucona, na ile przez nich samych wytworzona, na ile się sprawdza jako forma kontaktu, wyrażenia siebie. Swoje inspiracje przełożyła na różne działania teatralne czerpiące z bogatej tradycji teatru formy, którym nadała tytuły: „Babka z piasku” oraz „Formalna opowieść rozwoju masy abstrakcyjnej”. Pod okiem instruktorów: Adriana Amrugiewicza, Sylwestra Gałuszki, Tomasza Okęckiego i Sebastiana Żbikowskiego opracowała muzykę i piosenki, światło, rekwizyty, kostiumy i scenografię.

Bezpłatne wejściówki na pokazy można odebrać w sekretariacie Teatr Miniatura od czwartku, 23 lipca. Więcej informacji: Magdalena Zabłotna, tel. 885 780 204.

 

F.O.R.M.A.

Babka z piasku”
„Formalna opowieść rozwoju masy abstrakcyjnej”

Pokazy finałowe letnich warsztatów teatralnych w ramach programu „Lato w teatrze”

25 lipca 2015 (sobota), godz. 12.00
26 lipca 2015 (niedziela), godz. 15.00
Miejski Teatr Miniatura, al. Grunwaldzka 16 w Gdańsku

 

Wstęp wolny na podstawie bezpłatnych wejściówek do odbioru w sekretariacie Teatru Miniatura od czwartku, 23 lipca.

 

Młodzież o pokazie:

Nie zapraszamy na spektakl bardzo logiczny i banalny. Mądry człowiek to zrozumie. Czy to my jesteśmy siłą, która nas tworzy? A może jest inaczej? Kim byłbyś, gdybyś nie przeżył tego, co przeżyłeś? Kim byłbyś, gdybyś nie spotkał tego, kogo spotkałeś? Nie podajemy widzowi gotowej odpowiedzi. ŁOOOOOOOOOOOOŁ

 

Występują:

Sandra Adamczyk

Weronika Ast

Julia Emilia Bagińska

Anna Chojecka

Mikołaj Hołowczyc

Kacper Kamm

Julia Kraszewska

Karina Kwiatkowska

Dominika Odrzywołek

Adrianna Pek

Rusłana Rybacka

Agnieszka Salamądry

Łucja Skibicka

Pamela Szczawińska

Zuzanna Winter

Kinga Władzińska

Lena Wołowska

 

Instruktorzy:

Warsztaty aktorskie

Wioleta Karpowicz, Wojciech Stachura

 

Warsztaty muzyczne

Adrian Jerzy Amrugiewicz

 

Warsztaty scenograficzno-kostiumowo-techniczne

Sebastian Żbikowski, Tomasz Okęcki

 

Warsztaty animacji

Sylwester Gałuszka

 

Asystentki i asystenci projektu:

Witalijus Banulewiczius, Klaudia Lewandowska, Irmina Kowalke, Agata Minowska, Kalina Wencel

 

Koordynatorka:

Magdalena Zabłotna

 

Animowane zaproszenia przygotowane przez uczestników warsztatów pod kierunkiem Sylwestra Gałuszki

forma_plakatwww.jpg

 

 

O programie „Lato w teatrze”

„Lato w teatrze” to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest wspieranie idei pedagogiki teatralnej. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń dla pedagogów teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym. W aktualnej ósmej edycji programu dofinansowanie otrzymało 41 ośrodków z całej Polski – 24 organizacje pozarządowe i 17 samorządowych instytucji kultury. Po raz pierwszy został wydzielony moduł Lato w teatrze + przeznaczony dla beneficjentów, którzy realizowali projekt co najmniej trzykrotnie. Nowe zadanie polega na zaproszeniu do współpracy instytucji lub organizacji partnerskiej, która nie ma doświadczenia w pozyskiwaniu grantów i dotychczas nie brała udziału w programie. W tym module przyznane zostały dofinansowania dla 7 ośrodków. W tegorocznym programie weźmie udział ponad 1500 uczestników. Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie.

 

www.latowteatrze.pl

 

Galeria
×