PL EN

Wyniki etapu zamkniętego konkursu na scenariusz słuchowiska dla dzieci

Z 6 prac, które wzięły udział w etapie zamkniętym konkursu na oryginalny scenariusz słuchowiska dla dzieci, jury w składzie Barbara Gawryluk (Polskie Radio Kraków), Janusz Kukuła (Teatr Polskiego Radia), Romuald Wicza-Pokojski (Miejski Teatr Miniatura) i Grzegorz Wasowski (Wydawnictwo Wasowscy) zdecydowało się przyznać następujące nagrody:

Jolanta Patyna, „Tam, gdzie żyją dzikie dźwięki" – I miejsce, 3000 zł
Grzegorz Kasdepke „Pani Szast-Prast” – II miejsce, 2000 zł
Aleksandra Chmielewska, „Tam, gdzie mieszka cisza” – III miejsce, 1000 zł

Poza tym w konkursie wzięły udział prace: „Kto stuka za ścianą” Agnieszki Taborskiej, „Winda” Łukasza Orbitowskiego oraz „Nocne mieszkanie” Sylwii Chutnik.

Nagrodzone słuchowiska zostaną zrealizowane w studiu Teatru Polskiego Radia, wyemitowane na antenie Polskiego Radia oraz wydane na płytach winylowych i w wersji elektronicznej przez Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku.

 

---

Z 88 prac nadesłanych na konkurs profesjonalne jury w składzie: Barbara Gawryluk (Polskie Radio Kraków), Janusz Kukuła (Teatr Polskiego Radia), Romuald Wicza-Pokojski (Miejski Teatr Miniatura) i Grzegorz Wasowski (Wydawnictwo Wasowscy) wybrało trzy, którym przyznało następujące nagrody:

Jolanta Patyna, "Tam, gdzie żyją dzikie dźwięki" - I miejsce, 3000 zł

Aleksandra Chmielewska, "Tam, gdzie mieszka cisza" - II miejsce, 1500 zł

Izabella Klebańska, "Rycerze harmonii" - III miejsce, 500 zł

Prace zostaną opublikowane w pokonkursowej antologii. Pierwsze dwie otrzymały również zaproszenie do zakmniętej części konkursu, w którym znajdą się utwory uznanych autorek i autorów: Justyny Bargielskiej, Sylwii Chutnik, Grzegorza Kasdepke, Łukasza Orbitowskiego i Agnieszki Taborskiej. W etapie zamkniętym zostaną wyłonione dwa słuchowiska, które zostaną zrealizowane w studiu Polskiego Radia, wyemitowane w ramach Teatru Polskiego Radia oraz wydane przez Teatr Miniatura na płytach winylowych.

Premiera powstałych słuchowisk odbędzie się podczas Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej Dwa Teatry - Sopot 2015.

 

----

W ramach festiwalu Literacki Sopot Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału w konkursie "Tam, gdzie żyją dzikie dźwięki" na oryginalny scenariusz słuchowiska dla dzieci.

„Ogłaszając ten konkurs, chcemy stworzyć nowe formy dla dzieci, które obudzą w nich fascynację teatrem dźwięku” – zachęcają Organizatorzy. „Twórczość dla dzieci na ogół skupia się na formie wizualnej, której dźwięk jedynie towarzyszy. Tym razem chcielibyśmy, żeby odegrał główną rolę. Nie stawiamy autorom żadnych ograniczeń tematycznych i formalnych. Dzikie dźwięki mogą żyć za górami, za lasami, ale też w bloku obok. Można je usłyszeć w spokojną noc nad jeziorem, ale i w zatłoczonym metrze. Dzikie dźwięki żyją wszędzie, trzeba je tylko umieć usłyszeć.”

Prace, które należy nadesłać do 20 marca 2015 roku, oceni profesjonalne jury w składzie: Barbara Gawryluk (dziennikarka Polskiego Radia Kraków, autorka książek dla dzieci), Janusz Kukuła (reżyser, dyrektor Teatru Polskiego Radia), Romuald Wicza-Pokojski (reżyser, dyrektor Miejskiego Teatru Miniatura) i Grzegorz Wasowski (dziennikarz muzyczny, autor piosenek i tekstów satyrycznych, Wydawnictwo Wasowscy). Jury przyzna nagrody pieniężne, a wyróżnione prace zostaną opublikowane w pokonkursowej antologii.

Dodatkowo zwycięska praca będzie brała udział w konkursie zamkniętym organizowanym wspólnie z Teatrem Miniatura i Teatrem Polskiego Radia na realizację słuchowiska. Nagrodą w konkursie zamkniętym - poza nagrodą pieniężną - będzie realizacja słuchowiska w studiu Teatru Polskiego Radia, emisja na antenie Polskiego Radia oraz wydanie słuchowiska na płytach winylowych i w wersji elektronicznej przez Miejski Teatr Miniatura.

 

Literacki_Sopot_2015_konkursy_banner-1m.jpg

Pliki

×