PL EN

STREFA ZDARZEŃ

Już za kilka dni premiera "Zostań przyjacielem"!

Już 7 czerwca prapremiera sztuki „Zostań przyjacielem” Tomasza Mana, dla dzieci od lat 5. Zabawną historię przyjaźni pingwina uciekającego z zoo i żółwia porzuconego przez swoją właścicielkę reżyseruje sam autor, reżyser teatralny i radiowy, dramatopisarz, wykładowca na Wydziale Lalkarskim we Wrocławiu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie.

Pinia i Franciszek spotykają się przypadkiem i przeżywają wiele zabawnych, a czasem groźnych przygód. Po drodze spotykają nawet duchy kaszubskich lasów – Ciotkę Borową i Purtka. Na przykładzie nietypowej przyjaźni „Zostań przyjacielem” pokazuje, że jej istotą jest wzajemna akceptacja różnic i bezwarunkowe wsparcie, a dom może okazać się nie tylko fizycznym miejscem, ale po prostu przestrzenią, którą tworzy się razem.

„Zostań przyjacielem” to przedstawienie muzyczne, w którym zagra nawet… scenografia, której autorką jest Aneta Piekarska-Man. Nad muzyczną stroną przedstawienia pracują też znani w Trójmieście muzycy. Tomasz Antonowicz, perkusjonalista, wielokrotnie występował z muzykami trójmiejskiej sceny niezależnej (Joanna Duda, Jacek Mazurkiewicz, Jerzy Mazzoll, Grzegorz Sycz, Irek Wojtczak) oraz polskiej sceny popowej, jazzowej i etnicznej (Igor Box Pudło, Marek Pospieszalski, Andrzej Przybielski), od strony muzycznej współtworzył też wiele spektakli teatru tańca (m.in. we współpracy z Anną Haracz). Z kolei Ignacy Jan Wiśniewski, który zajmie się przygotowaniem wokalnym aktorów, to wielokrotnie nagradzany pianista, realizujący projekty muzyczne między innymi z Michałem Jacaszkiem czy Piotrem Lemańczykiem, wykładowca Akademii Muzycznej w Gdańsku, gdzie prowadzi klasę fortepianu jazzowego oraz korepetycje z wokalistami musicalowymi.

 

B1_zostan_przyjacielemS_1.jpg

×