PL EN

STREFA ZDARZEŃ

Bilety na spektakle 23 maja w cenie 250 groszy

"Brzydkie kaczątko" oraz "Każdy przyniósł, co miał najlepszego" w dniu 23 maja zostaną zaprezentowane w ramach ogólnopolskiej akcji "Bilet za 250 groszy". Akcja realizowana jest w ramach obchodów jubileuszu 250-lecia teatru publicznego w Polsce.

To właśnie 23 maja po raz pierwszy w Polsce będzie obchodzony Dzień Teatru Publicznego, który został ustanowiony z okazji 250. rocznicy powołania pierwszego zawodowego i publicznego teatru polskiego. W ogólnopolskiej akcji, która ma skłonić Polaków do odwiedzania teatru przynajmniej jeden raz w roku, weźmie udział ponad 100 teatrów z 42 polskich miast. Wszystkie one zagrają spektakle, na które będzie można kupić bilety za symboliczną cenę 250 groszy (2,5 zł). Sprzedaż biletów ruszy 11 maja i będzie prowadzona tylko w kasach teatrów.

UWAGA! W Teatrze Miniatura w poniedziałek kasy są nieczynne, więc zapraszamy od 12 maja.

 

Banner_250groszy_600px.jpg 

Wszystkie projekty w ramach obchodów jubileuszu 250-LECIA TEATRU PUBLICZNEGO W POLSCE – w tym „Bilet za 250 groszy” – finansowane są ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a ich koordynatorem jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Akcja „Bilet za 250 groszy” jest jednym z elementów realizowanego z inicjatywy Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej programu KULTURA DOSTĘPNA. To systemowe rozwiązanie, które ma służyć niwelowaniu barier kompetencyjnych i finansowych, szczególnie dla grup narażonych na wykluczenie. Zawiera systematycznie rozszerzaną ofertę tańszego dostępu do wydarzeń artystycznych, muzeów narodowych, galerii sztuki współczesnej, lekcji muzealnych, wybranych kin i teatrów oraz zasobów internetu.

×