PL EN

STREFA ZDARZEŃ

Galeria zdjęć z premiery spektaklu "Remus"

25 października w Europejskim Centrum Solidarności odbyła się premiera spektaklu "Remus" na podstawie kaszubskiej epopei "Życie i przygody Remusa" Aleksandra Majkowskiego. Wyreżyserował go Remigiusz Brzyk, jeden z najciekawszych współczesnych polskich reżyserów, twórca nagradzanych przedstawień „Czarownice z Salem”, „Kadisz”, „Historia o Miłosiernej, czyli testament psa”, „Brygada szlifierza Karhana” czy „Korzeniec”.

Adaptację powieści przygotował Romuald Wicza-Pokojski, dyrektor Miniatury, reżyser i dramaturg. Nad scenografią pracowały – pod kierunkiem reżysera i scenografki Katarzyny Zawistowskiej – dwie studentki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku: Monika Ostrowska i Katarzyna Skoczylas. Jako kompozytor muzyki do spektaklu debiutował Adrian Jerzy Amrugiewicz, realizator dźwięku i akustyk, autor ścieżek dźwiękowych do licznych spektakli przygotowywanych z dziećmi i młodzieżą w Miniaturze.

Produkcja spektaklu została dofinansowana w ramach Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”. | www.klasykazywa.pl

klasyka_zywa_naglowek_1.jpg

Galeria
×