PL EN

STREFA ZDARZEŃ

Jedziemy z "Błękitną planetą" na Islandię

Od 16 do 22 września będziemy gościć na Islandii ze spektaklem „Błękitna planeta” powstałym w ramach międzynarodowego projektu artystycznego dofinansowanego ze środków EOG.

W ramach wizyty zaprezentujemy spektakl w stolicy, Rejkiawiku, w Teatrze Tjarnarbíó oraz na północy wyspy w Akureyri (Samkomuhúsið). Przedstawienie jest polską prapremierą sztuki Andriego Snæra Magnasona, adaptacją wielokrotnie nagradzanej książki „Historia błękitnej planety”, przetłumaczonej na ponad 30 języków. Książka opowiada o planecie zamieszkanej wyłącznie przez dzieci, na której pewnego razu pojawia się pierwszy dorosły, sprzedawca kosmicznych odkurzaczy Cezary Nakręcony – w ten sposób rozpoczyna się pełna magii, piękna, ale i zmagań przygoda.

Spektakl zrealizował międzynarodowy zespół artystów. Erling Jóhannesson to islandzki aktor i reżyser, współzałożyciel i dyrektor artystyczny w latach 1994–2009 jednego z największych profesjonalnych teatrów niezależnych w Islandii – The Hafnarfjörður Theatre, realizującego w większości repertuar oparty na współczesnych sztukach islandzkich pisanych na potrzeby teatru. Scenografię do przedstawienia zaprojektowała Iza Toroniewicz, autorka scenografii i kostiumów do ponad stu polskich spektakli, zarówno dramatycznych, jak i lalkowych. Muzykę skomponował jeden z najbardziej popularnych zespołów islandzkiej sceny muzycznej, múm. W spektaklu występują aktorzy Miejskiego Teatru Miniatura.

Pokazy przedstawienia odbywają się w ramach projektu „Blue Planet” dofinansowanego z funduszy EOG, pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii, oraz środków krajowych. Spektakl będzie grany w języku polskim.


Tjarnarbíó, Rejkiawik

19 września 2014, godz. 11.00 (wstęp na bezpłatne wejściówki)


Samkomuhúsið, Akureyri

21 września 2014, godz. 14.00 i 18.00 (wstęp na bezpłatne wejściówki)

 

Informacja o odbiorze bezpłatnych wejściówek:

Tjarnarbíó, Reykjavík: midasala@tjarnarbio.is tel: 527 2100

Samkomuhúsið, Akureyri: midasala@leikfelag.is tel: 460 0200

 

Patronat medialny:

BLACK_Iceland_News_Polska.png

 

 

Blue_Planet_plakat_Islandia_2_net.jpg

 

×