PL EN

STREFA ZDARZEŃ

"Fahrenheit" w Internetowym Teatrze Telewizji Polskiej dla Szkół

13 czerwca 2014 o godz. 11.00 zapraszamy do uczestnictwa w wyjątkowym wydarzeniu. Przedstawienie „Fahrenheit” – wybrane niedawno spektaklem roku 2013 w plebiscycie „Dziennika Bałtyckiego” – zostanie transmitowane na żywo w ramach Internetowego Teatru Telewizji Polskiej dla Szkół. Obejrzy je kilkutysięczna uczniowska społeczność w całej Polsce za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej. Przedstawienie będzie rejestrowane w gdańskim oddziale TVP z udziałem publiczności.

Spektakl jest adaptacją książki „Ciepło-zimno. Zagadka Fahrenheita”, jednej z części trylogii gdańskiej Anny Czerwińskiej-Rydel, poświęconej słynnym gdańszczanom. To nowatorskie połączenie teatru i laboratorium badawczego, co pozwala w większym stopniu rozbudzić wyobraźnię dzieci i zafascynować je eksperymentami naukowymi. W roli eksperta w pracach nad spektaklem brał udział chemik Przemysław Mietlarek, który również przygotowuje odczynniki do każdej prezentacji spektaklu. Scenograf Michał Dracz zaprojektował oryginalne lalki, które częściowo powstają w wyniku eksperymentów lub są zbudowane z narzędzi laboratoryjnych.

Ci, którzy chcieliby wziąć udział w transmisji na żywo, mogą zakupić bilety w cenie 30 zł w kasie Miniatury.

Data: 13 czerwca 2014, godz. 11.00
Miejsce: TVP Gdańsk, ul. J. Czyżewskiego 42
Cena biletu: 30 zł
Rezerwacja: tel./fax 58 341 94 83, organizacjawidowisk@teatrminiatura.pl

Szkoły zainteresowane obejrzeniem transmisji prosimy o maila na adres grzegorz.sielatycki@tvp.pl. Otrzymają państwo specjalny kod umożliwiający odbiór.

 

×