PL EN

STREFA ZDARZEŃ

Miniatura w Dzień Dziecka

W niedzielę, 1 czerwca, z okazji Dnia Dziecka we foyer teatru stanie specjalne MAGICZNE PUDEŁKO, z którego każde dziecko obecne na spektaklu „Piotruś Pan” lub „Tam i tu” będzie mogło sobie wylosować prezent.

Będziemy też obecni w Teatrze Leśnym, gdzie o 11.00 zacznie się Teatralny Dzień Dziecka z Muminkami w związku z setną rocznicę urodzin fińskiej pisarki Tove Jansson (1914-2001), pomysłodawczyni świata kochanych przez wszystkich Muminków. Aktorzy Miniatury zaprezentują performatywne czytania dwóch autorskich książek Tove Jannson, wydanych przez gdańskie Wydawnictwo EneDueRabe. „Kto pocieszy Maciupka” to pełna mądrości opowieść o małym, nieśmiałym trollu Maciupku, a „Co było potem? Książka o Mimbli, Muminku i Małej Mi” to pełna przygód i humoru historia powrotu Muminka z mleczarni z bańką mleka dla mamy. W obu książkach spotkamy znanych nam bohaterów z Doliny Muminków – Hatifnaty, Filifionkę, Paszczaka, Małą Mi.

Czytaniom będzie towarzyszyło stoisko Wydawnictwa EneDueRabe z wartościowymi książkami dla dzieci niszowych polskich wydawnictw, m.in. EneDueRabe, Format, Czerwony Konik, Dwie Siostry, Wytwórnia, Bona, Media Rodzina, Hokus-Pokus, Tatarak, Zakamarki, Tako.

Zapraszamy!

×