PL EN

STREFA ZDARZEŃ

TEDx Gdańsk w Miniaturze

W tym roku, jak i w poprzednim, gościmy konferencję TEDx, pełną inspirujących wykładów ekspertów i fascynatów różnych dziedzin. Tym razem zapraszamy 5 kwietnia o godz. 17.00. Tegorocznym hasłem konferencji jest "Chcę!". Wstęp jest bezpłatny, ale trzeba się zarejestrować na specjalnej stronie do 26 marca.

Już koniec z leniuchowaniem, krótkimi wieczorami oraz brakiem energii! Po zimowej śpiączce zabieramy się do pracy! Zza okien wagonu SKM obserwujemy, jak nasze miasto budzi się do życia. Z dnia na dzień ulice nabierają kolorów, powstają nowe budynki, zmienia się infrastruktura, a sami mieszkańcy chcą mieć wpływ na to, co się dzieje dookoła. Chcemy żyć w przyjaznym środowisku, osiągać nowe cele, ulepszać samych siebie i własny mikroświat.

"Chcę!" to właśnie tegoroczne hasło konferencji TEDxGdańsk, a swoje tematy zaprezentują: znany polski wokalista Tymon Tymański, reżyserka Elżbieta Benkowska, uznany trener Parkour w Trójmieście Grzegorz Niecko, architekt i konserwator zabytków Jakub Szczepański oraz Adam Kamiński, znawca liternictwa i typografii. Nie zabraknie również pięknej oprawy muzycznej, którą zapewni zespół Funkloopy!

Konferencja jest wydarzeniem bezpłatnym dla odbiorców, przy wcześniejszej rejestracji na stronie internetowej www.tedxgdansk.com tylko do 26 marca.

Więcej informacji o prelegentach, zapisach oraz szczegółach wydarzenia znajduje się na naszej stronie internetowej: www.tedxgdansk.com oraz na www.facebook.com/TEDxGdansk. TEDxGdańsk można też śledzić na Instagramie #tedxgdansk.

 

O TEDxGdańsk

TEDx, x = niezależnie zorganizowana konferencja

W duchu „idei wartych propagowania” w ramach organizacji TED stworzono TEDx, program lokalnych konferencji organizowanych niezależnie, który pomaga w rozpowszechnianiu idei TED. Podczas TEDxGdańsk projekcje wybranych wykładów ze strony TED oraz wystąpienia zaproszonych prelegentów zainspirują wymianę idei i nawiązywanie kontaktów w kameralnym gronie lokalnej konferencji. Chociaż TED określa ogólne wytyczne dotyczące programu TEDx, lokalne konferencje pod tym szyldem, takie jak TEDxGdansk, są organizowane niezależnie.

Lokalne konferencje TEDx organizowane są na całym świecie. Tym samym Gdańsk dołącza do prestiżowego grona, w którym znajduje się m.in. Berlin, Nowy Jork, Paryż, Londyn czy Warszawa. Warto również wspomnieć, ze dotychczasowymi prelegentami były osobistości ze świata nauki, polityki, biznesu czy sektora pozarządowego, takie jak choćby, Al Gore, Jane Fonda, Bill Clinton czy Melinda Gates. Jednak przede wszystkim dzięki takim spotkaniom interesującymi tematami i swoimi doświadczeniami mogą się dzielić osoby niekoniecznie z pierwszych stron gazet. Wszystkich łączy natomiast pasja do wiedzy, rozwoju, a efektem spotkań ma być wzajemna inspiracja.

×