PL EN

STREFA ZDARZEŃ

Wyraź siebie teatralnie! | warsztaty dla gimnazjalistów

27 i 28 września zapraszamy młodzież w wieku od 13 do 16 lat na warsztaty teatralne, które poprowadzi znakomita pedagog teatru Renata Mosiołek.

Warsztaty będą poświęcone wspólnemu kreowaniu scenariusza spektaklu teatralnego.

W teatrze najważniejszy jest temat. Ważny, poruszający, rozbawiający, wzruszający i mądry. Działania, obrazy, inspiracje dziełami sztuki, literatura, zdarzenia zaczerpnięte z życia, marzenia i sny stanowią kanwę do opowieści, inspirację do stworzenia scenariusza. Scenariusz teatralny to nie tylko tekst, tworzywem mogą być słowa, działania i obrazy składające się na treść i formę widowiska. Scenariusz to szkic, koncepcyjny szkielet historii opowiadanej w teatrze.

Budowanie partytury widowiska, konstruowanie opowieści teatralnej poprzez wspólną zabawę, adaptacje literackie, kompilacje tekstów, eksperymenty, trening twórczości zachęcający do konstruowania autorskich scenariuszy wśród uczestników – to niektóre z proponowanych form aktywności podczas naszych warsztatów. Podczas zajęć zachęcamy do tworzenia autorskich kreacji, nie tylko w sferze literackiej.

Jak opowiadać historię za pomocą zdjęć, restauracyjnego menu, cytatów z wybranych dzieł Brzechwy, Tuwima, Szekspira czy kuchennych akcesoriów, to przykłady twórczej zabawy. Warsztatowe próby dramaturgiczne będą realizowane równolegle z warsztatami reżyserii teatralnej, podczas których uczestnicy w zaimprowizowanych scenkach realizują przesłanie zawarte w scenariuszach.

Renata_Mosioek_foto_s.jpgRenata Mosiołek – muzyk, reżyser, pedagog teatralny, animator i menadżer kultury. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej II* im. Karola Szymanowskiego w Płocku, Studium Teatralnego w Kaliszu, Uniwersytetu Adama Mickiewicza oraz Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Autorka pracy „Kreatywny warsztat sceniczny w pracy z młodzieżą alternatywnego ruchu teatralnego” oraz monografii „Retrospekcje – MORF – Ogólnopolskie Prezentacje Teatrów Poszukujących”. Z działalnością teatralną związana od 1988 roku, założycielka Grupy Teatralnej DOKĄD i Klubu Artystycznego ARCHE. Realizatorka happeningów, korowodów i parad ulicznych, spektakli scenicznych i widowisk plenerowych. Autorka projektów edukacyjno-artystycznych w dziedzinie teatru i multimediów m.in. Ogólnopolskich Prezentacji Teatrów Poszukujących MORF, Nadwiślańskiego Festiwalu Teatrów Ulicznych RYNEK SZTUKI, warsztatów teatralnych dla młodzieży oraz animatorów kultury. Autorka własnej koncepcji i metody pracy w teatrze eksperymentalnym poszukującym nowych środków wyrazu scenicznego „W poszukiwaniu własnej drogi. Demonstracje metod pracy w teatrze eksperymentalnym”.


Wyraź siebie teatralnie!

Klocki, puzzle, układanki - sztuka opowiadania historii w teatrze

27 września 2013 (piątek), godz. 16.00-19.00
28 września 2013 (sobota), godz. 10.00-16.00

Nabór na warsztaty trwa do 20 września. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje pierwszeństwo zgłoszeń. Zgłoszenia na podstawie wypełnionej i podpisanej karty zgłoszenia. Kartę należy przesłać na adres magdalena.zablotna@teatrminiatura.pl lub złożyć w sekretariacie Teatru Miniatura.

Koszt warsztatów: 50 zł.

Warunkiem uczestnictwa jest dokonanie zapłaty lub uzyskanie zwolnienia.
Zapłata powinna być dokonana w ciągu 5 dni od potwierdzenia uczestnictwa
przez organizatora. Kwota płatna przelewem lub w kasie teatru od poniedziałku do piątku w godz. 9.00–14.00


Dane do przelewu:
Miejski Teatr Miniatura, ul. Grunwaldzka 16, 80-236 Gdańsk
Bank Millenium S.A., nr konta 16 1160 2202 0000 0000 2893 5325
W opisie przelewu proszę o wpisanie nazwiska uczestnika/uczestniczki.
Uwaga! Zapłata stanowi potwierdzenie uczestnictwa.

 

Pliki

×