PL EN

STREFA ZDARZEŃ

Dzień Dziecka w Miniaturze

1 czerwca zapraszamy Was do bliższego poznania wnętrza naszego teatru i ludzi, którzy go tworzą. Od 13.30, zaraz po spektaklu „Czerwony Kapturek” rozpoczną się wszystkie atrakcje. Pod przewodnictwem aktorów Miniatury można będzie zwiedzić teatr (20 osobowe grupy będą oprowadzane co 15 minut) i zajrzeć w miejsca, które na co dzień pozostają niedostępne, jak Rekwizytornia czy kabina elektroakustyczna, w której powstaje dźwięk i światło do spektakli.

Ci, którzy będą musieli chwilę poczekać na zwiedzanie, na pewno nie będą się nudzić. We foyer teatru będzie specjalny kącik zabaw, w którym będzie można pograć w Czarnego Piotrusia z postaciami z bajek, pokolorować specjalnie przygotowane na tą okazję kolorowanki nawiązujące do spektakli z naszego repertuaru. Spektakle będą też inspiracją dla artystek z Pracowni Plastycznej, które będą malowały dzieciom buźki. Na teatralnym podwórku, niedaleko Pracowni Plastycznej, inne osoby z Pracowni wspólnie z dziećmi stworzą elementy scenografii do wybranej historii, z inspiracji techniką komiksu i graffiti. W teatrze będzie można oczywiście spotkać naszych aktorów, którzy będą czytali wybrane książki dla dzieci, zapoznają widzów z różnymi technikami animacji lalek. Pojawi się też sceniczny pies Baltik ze spektaklu „Baltic. Pies na krze”, jeden z ulubionych bohaterów w repertuarze Miniatury.

Każdy gość otrzyma również w prezencie specjalnie na tą okazję wydrukowaną przy wsparciu Banku Nordea „Gazetkę na Dzień Dziecka”, w której zabawy i kolorowanki przygotowali znakomici gdańscy graficy: Anita Wasik, Eurydyka Kata i Rafał Szczawiński z re:design oraz Monika i Adam Świerżewscy, pomysłodawcy malarskich naklejek ściennych Bobom.

wstęp wolny!

 

P5197369.jpg

Galeria
×