PL EN

STREFA ZDARZEŃ

Emocje od Z do A: O budowaniu zasobów

Zapraszamy na kolejne warsztaty rodzinne z cyklu „Emocje od Z do A”. 19 maja o 12.00 zaczniemy od czytania książki „Różowe życie” Amandy Eriksson, którą zinterpretują aktorki Teatru Miniatura: Edyta Janusz-Ehrlich i Magdalena Żulińska. To mądra opowieść o dziecięcej fascynacji kolorem różowym i byciem księżniczką, ale przede wszystkim o twórczej sile marzeń.

Po obejrzeniu czytania psycholog Joanna Trzaska poprowadzi spotkanie dla rodziców "Jak mieć różowe życie, nie mając nic różowego”, a w tym czasie dzieci będą miały swoje własne warsztaty zatytułowane „Potrzebuję, fantazjuję, tworzę” z pedagogiem Anną Uzarczyk. We foyer teatru stanie też stoisko z książkami dla dzieci.

Bezpłatne wejściówki na warsztaty można odebrać w kasie Teatru Miniatura w tygodniu poprzedzającym warsztaty lub bezpośrednio przed. Każda wejściówka upoważnia do 20% rabatu na książki, które będzie można znaleźć na stoisku we foyer teatru.

 

Emocje od Z do A: O budowaniu zasobów

19 maja 2013, niedziela, 12.00

Sala Kameralna Teatru Miniatura w Gdańsku

 

W programie:

Czytanie książki „Różowe życie” w wykonaniu aktorek Teatru Miniatura: Edyty Janusz-Ehrlich i Magdaleny Żulińskiej | elementy scenografii: Maja Garbarska

Warsztaty dla rodziców „Jak mieć różowe życie, nie mając nic różowego” | prowadzenie: Joanna Trzaska, psycholog, psychoterapeuta

Warsztaty dla dzieci „Potrzebuję, fantazjuję, tworzę” | prowadzenie: Anna Uzarczyk, nauczycielka specjalistka terapii pedagogicznej

 

O książce

„Różowe życie” Amandy Eriksson to mądra, niebanalna książka o dziecięcej fascynacji kolorem różowym i pragnieniu bycia księżniczką, a przede wszystkim o twórczej sile marzeń.

„Na tę chorobę choruje prawie każda dziewczynka, atak następuje zwykle w wieku przedszkolnym. To właśnie wówczas kilkulatki dochodzą do wniosku, że kolor różowy jest najpiękniejszy ze wszystkich. Pokoje małych księżniczek, urządzone ze smakiem w pastelowych tonacjach, zwykle przekształcają się wówczas w jaskinie różu.

Amanda, bohaterka szwedzkiej książki obrazkowej, zaczyna chorować, gdy na ulicy widzi różowy samochód. Z pewnością musi należeć do jakiejś księżniczki! Dziewczynka odkrywa nagle, że w jej szafie nie ma żadnego ubrania w kolorze róż, a w pokoju wszystko jest w barwach brązowych, niebieskich, zielonych czy żółtych. Mama nie zamierza wdawać się w dyskusję: - Nie lubię tego koloru - odpowiada. Na szczęście jest ukochany dziadek, który pomoże Amandzie spełnić marzenia.

Nie zdradzę, co wydarzyło się dalej, ale mogę napisać, że historia o Amandzie uczy, w jaki sposób mądrze realizować marzenia. Również tego, co się dzieje po ich spełnieniu.”

Z bloga Zaczytani.pl

 

emocje_znaki_s.jpg

×