PL EN

STREFA ZDARZEŃ

Papierowe opowieści, czyli Tuwim w teatrze

W dniach 25 i 26 maja odbędą się u nas rodzinne warsztaty teatralne zatytułowane „Papierowe opowieści, czyli Tuwim w teatrze”. Do udziału zapraszamy całe rodziny, dorosłych i dzieci, które chcą w atmosferze wspólnej zabawy nauczyć się tworzyć własny teatr z papieru i razem wystąpić na scenie.

Podczas tego artystycznego weekendu uczestnicy poznają m.in. podstawowe techniki animacji różnego typu lalek (kukły, jawajki, marionetki, pacynki), zasady poprawnej wymowy scenicznej, interpretacji tekstu, zasady poruszania się na scenie. Zaprojektują też i wykonają własne lalki i scenografię z papieru, z którymi wystąpią w etiudach na zakończenie warsztatów. Nawiązując do ogłoszenia roku 2013 Rokiem Tuwima, warsztaty będą się kręcić wokół twórczości tego pełnego fantazji i poczucia humoru poety. Trzy wiersze: „Lokomotywa”, „Rzepka” i „Ptasie radio” zostaną wykorzystane w całości lub fragmentach w finałowych etiudach. Na pokazy etiud, które odbędą się na Sali Prób Teatru Miniatura, uczestnicy będą mogli zaprosić swoich przyjaciół i rodziny.

Zależy nam na tym, żeby umiejętności wyniesione z warsztatów przydały się później we wspólnych zabawach domowych i do tworzenia kolejnych papierowych opowieści.

Warsztaty poprowadzi Wioleta Karpowicz, aktorka Teatru Miniatura, instruktorka teatralna z kilkunastoletnim stażem, prowadząca warsztaty zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla dorosłych.

 

25 (sobota) i 26 (niedziela) maja 2013, godz. 10.00-16.00
„Papierowe opowieści, czyli Tuwim w teatrze” | rodzinne warsztaty teatralne
Prowadzenie: Wioleta Karpowicz

Koszt dwudniowych warsztatów: 200 zł od 3 osobowej rodziny, od każdej następnej osoby w rodzinie 50 zł.

Zapisy na warsztaty przyjmujemy do 17 maja pod telefonem 58 341 94 83 lub na adres mailowy organizacjawidowisk@teatrminiatura.pl Liczba miejsc ograniczona.

 

O prowadzącej:

Wioleta Karpowicz
Absolwentka Akademii Teatralnej na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, aktorka Miniatury od 2009 roku. Laureatka IX Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu Współczesnego w Warszawie, gdzie zdobyła wyróżnienie aktorskie („Nie strzelajcie do pianistki” w reż. Jerzego Wójcickiego). Role w Miniaturze: „Doktor Dolittle i przyjaciele”, „Pchła Szachrajka”, „Dziadek do orzechów”, „Cicha noc”, „Dzikie łabędzie”, „Alicja w Krainie Czarów”, „Piotruś Pan”, „Szalone zoo”, „Tygrys tańczy dla
Szu-hin”, "Tajemnica diamentów", "Tajemnica kina" oraz "Poobiednie igraszki".

Instruktorka teatralna, pedagożka obozów dziecięcych, reżyserka spektakli dziecięcych, m.in. w Niepublicznym Przedszkolu „Chatka Puchatka” w Gdańsku (prowadzenie zajęć dodatkowych z zakresu teatru lalek na bazie autorskiego programu: tworzenie lalek, praca nad prawidłową wymową i interpretacją tekstu, budowanie scenografii, gra aktorska), projekt „Chris. Turystyka i rekreacja” w Białymstoku (instruktorka teatralna „Seaside puppet show”, kolonijna na obozach dla dzieci w okresie wakacyjnym i zimowym), Akademia 30+ w Gdańskiej Fundacji im. Adama Mysiora (instruktorka teatralna zajęć dla dorosłych, reżyserka spektaklu z ich udziałem). Prowadząca grupy aktorskiej oraz reżyserka finałowego spektaklu "Kop-ciuszek. Wrzeszcz na to!" podczas "Lata w teatrze" w Miniaturze w 2012 roku.

 

 

×