PL EN

ZA KULISAMI BLOG

Nagroda dla Mariusza Warasa za debiut scenograficzny w naszym teatrze

Z radością informujemy, że scenograf naszego spektaklu "Baltic. Pies na krze" - Mariusz Waras - otrzymał Nagrodę Teatralną Miasta Gdańska za debiut scenograficzny.

Mariusz Waras to znany z projektu m-city artysta street-artowy, grafik, projektant. Studiował na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie obecnie pracuje jako asystent prof. Jerzego Ostrogórskiego w pracowni malarstwa. Mariusz należy do światowej czołówki street-artu. Realizując projekt m-city stworzył kilkaset murali, zazwyczaj na zewnętrznych ścianach budynków w miastach na całym świecie – od Gdańska, przez Berlin, po Dżakartę. W 2012 roku W 2012 roku oprócz scenografii do "Baltica..." tworzył w ramach festiwali Artloop w Sopocie, Alternativa 2012 w Gdańsku i Traffic Design w Gdyni.

Za swój debiut scenograficzny i realizacje street-art otrzymał również nominację do nagrody Pomorska Nadzieja Artystyczna, którą przyznaje Marszałek Województwa Pomorskiego na wniosek Kapituły. Oficjalne wręczenie nagród 25 kwietnia, trzymamy kciuki!

×