PL EN

STREFA ZDARZEŃ

Bajkowe weekendy z okazji Dnia Teatru

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w dwa kolejne marcowe weekendy: 16 i 17 oraz 23 i 24 marca, na widzów naszych spektakli czeka niespodzianka. Foyer Teatru Miniatura opanują postacie z bajek. Z najbardziej magicznego miejsca w teatrze – Rekwizytorni – pozwolimy wyfrunąć bohaterom różnych opowieści, które kiedyś pojawiły się w naszym repertuarze. Zapraszamy wszystkich małych i dużych teatromanów na to niecodzienne spotkanie – będzie można porozmawiać i zrobić sobie zdjęcie z ulubioną postacią. Każdego dnia akcja zacznie się na godzinę przed spektaklem i potrwa do 45 minut po spektaklu.

 

Wydarzenie jest częścią ogólnopolskiej akcji Dotknij teatru.

Dotknij teatru to ogólnopolski projekt przygotowany z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru,  którego celem jest stworzenie możliwość twórczego spotkania artystów teatru i widzów.

W dniach 18–28 marca widzowie 39 miejscowości w 16 województwach będą mogli wziąć udział w specjalnie z tej okazji przygotowanych wydarzeniach: spektaklach, próbach otwartych, warsztatach edukacyjnych, zwiedzaniu teatrów,  spotkaniach z twórcami, wystawach, koncertach, czy happeningach.

Dzięki temu widzowie poznają teatr od kuchni, a artyści podzielą się swoimi osiągnięciami i doświadczeniami.

Po raz pierwszy Dotknij teatru odbyło się w Łodzi w 2010 roku. Inicjatorem projektu była grupa łódzkich artystów i animatorów kultury, a liderem i koordynatorem - Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi. W 2012 roku Dotknij teatru zorganizowano w czterech województwach łódzkim, mazowieckim, wielkopolskim i śląskim. W tym roku projekt zyskał prawdziwie ogólnopolski charakter - włączyły się do niego instytucje ze wszystkich szesnastu województw.

Międzynarodowy Dzień Teatru to święto ustanowione w 1961 r. dla upamiętnienia otwarcia Teatru Narodów w Paryżu, które miało miejsce 27 marca 1957 r. Dzień obchodów wyznaczono na 27 marca.

Szczegółowy program: www.dotknij-teatru.pl

www.facebook.com/dotknijteatru

DT_Logo_800.jpg

 

 

 

×