PL EN

STREFA ZDARZEŃ

Sztorm Roku 2012 dla Miniatury!

Z ogromną radością informujemy, że nasz teatr otrzymał Sztorm Roku 2012 w kategorii organizator. Uroczysta Gala Sztormów odbyła się w piątek, 1 marca i mieliśmy szczęście znaleźć się w naprawdę świetnym towarzystwie. BARDZO DZIĘKUJEMY ZA WASZE GŁOSY! To dla nas bardzo ważne potwierdzenie, że idziemy w dobrą stronę. Będziemy się dalej starać, żeby Miniatura się rozwijała.

Sztorm w kategorii literatura otrzymała również Anna Czerwińska-Rydel, autorka Trylogii Gdańskiej, z której tom "Ciepło-zimno. Zagadka Fahrenheita" reżyser Michał Derlatka właśnie przenosi na scenę. Premiera już 7 kwietnia na Dużej Scenie Teatru Miniatura!

Tutaj mogą Państwo przeczytać więcej o plebiscycie Kulturalny Sztorm Roku i nagrodzonych za rok 2012 na stronie "Gazety Wyborczej".

Treść naszej nominacji:

"Za zmiany, jakie dokonały się w tej instytucji w ciągu ostatniego roku, wprowadzenie do repertuaru adaptacji współczesnej, wartościowej literatury dla dzieci (spektakle "Tajemnica diamentów" i "Tajemnica kina", kolejne części serialu kryminalnego według bestsellerowych książek Szweda Martina Widmarka oraz spektakl "Baltic. Pies na krze" oparty na faktach) oraz za dialog z młodym widzem i poruszanie ważnych dla niego tematów. Scena zainaugurowała także cykl warsztatów rodzinnych "Emocje od A do Z" oraz szerzej otworzyła się na wydarzenia we Wrzeszczu, goszcząc m.in. performance zeszłorocznej Grassomanii."

×