PL EN

Miniatura w podsumowaniach roku 2012

Działalność naszego teatru została odnotowana w mediach w ramach podsumowań 2012 roku na Pomorzu.

„Dziennik Bałtycki” zaliczył dyrektora Miniatury, Romualda Wiczę-Pokojskiego, do grona „siedmiu wspaniałych – trójmiejskich twórców (i instytucji), którzy wyróżnili się w 2012 roku”:

Udana rewolucja w gdańskim Teatrze Miniatura.

Zamiast bajek dla dzieci kryminały i teatr dokumentalny. Gdański teatr Miniatura pod wodzą nowego dyrektora Romualda Pokojskiego zmienia repertuar, wprowadza nowe media, estetykę. Wyjątkowo udane były obie adaptacje serii szwedzkich kryminałów dla dzieci „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” Martina Widmarka. Sukcesem okazał się „Baltic. Pies na krze” – spektakl dokumentalny dla dzieci oparty na prawdziwych wydarzeniach.”

Z kolei portal Trójmiasto.pl w artykule „Kulturalny Top 2012. Podsumowanie roku” przyznaje naszemu teatrowi specjalne wyróżnienie:

Rok w Miejskim Teatrze Miniatura
Gdy teatr obejmował Romuald Wicza-Pokojski pojawiły się głosy sceptyczne wobec pomysłów odświeżenia repertuaru o współczesną literaturę. W teatrze wystawiono w 2012 roku pięć spektakli, z czego aż cztery z nich uznać można za udane (m.in. „Tajemnica diamentów”, „Baltic. Pies na krze”), nie powiodło się jedynie przy produkcji plenerowej (pierwszej takiej w historii Miniatury) – „Thermidor roku 143”. W teatrze gra się więcej spektakli, jest więcej widzów, a dzięki propozycji dla maluchów w wieku do 4 lat, niemal od pieluch wychowywani są przyszli widzowie przedstawień tego teatru. Najważniejsze, że Miniatura zaczyna być miejscem, gdzie warto bywać. I oby tak było również w przyszłym roku.”

W "Gazecie Świętojańskiej" w artykule "Zmiany, zmiany, zmiany. Podsumowanie roku tatralnego 2012 na Pomorzu" Piotr Wyszomirski i Katarzyna Wysocka piszą tak:

"Teatr Miniatura

Pierwszy pełny rok kalendarzowy Romualda Wiczy-Pokojskiego to prawdziwy Nowy początek. Organizacyjnie, mentalnie, intelektualnie i pod każdym, innym względem, jest bez porównania lepiej. Wicza, wykorzystując swoje kontakty, potrafił namówić Lecha Raczaka do realizacji plenerowego Thermidora roku 143, poza tym cztery premiery w siedzibie i wszystkie dobrze lub bardzo dobrze przyjęte: Afrykańska przygoda, Tajemnica diamentów, Tajemnica kina i Baltic. Pies na krze. Imponuje skok frekwencyjny, nawet jeśli uwzględnimy prace remontowe w 2010 (2010- 39 911 widzów, 2011-51 590, 2012-58 326)."

Cieszymy się bardzo, że nasza praca została zauważona i doceniona. Obiecujemy, że nie spoczniemy na laurach i będziemy się dalej starać, żeby Miniatura stała się jeszcze bardziej otwartym, przyjaznym miejscem z ciekawym i różnorodnym repertuarem. Zapraszamy do nas w 2013 :)

 

×