PL EN
How Did We Get Here?

How Did We Get Here?

based on the book by Agnieszka Kochanowska

direction and music: Magdalena Miklasz

script, direction and multimedia: Amadeusz Nosal

cast: Magdalena BednarekEdyta Janusz-EhrlichJakub EhrlichJacek GierczakJacek MajokHanna MiśkiewiczJadwiga Sankowska

 

Prapremiere: 19 November 2022

For audience aged 9+

 

 

Description

W Gdańsku, podobnie jak w całej Polsce, mieszkają przedstawiciele mniejszości narodowych i etnicznych. Opowieści o tym, jak to się stało, że są dziś mieszkańcami i mieszkankami Gdańska, są fascynujące, często bardzo skomplikowane i dramatyczne. Zobaczcie świat oczami dzieci i młodzieży z mniejszości narodowych, które opowiadają, co je zaprowadziło do Gdańska.

Książka Jak się tu znaleźliśmy Agnieszki Kochanowskiej została wydana w ramach XVIII edycji Biografii Gdańskich. W grudniu 2022 roku otrzymała wyróżnienie w prestiżowym ogólnopolskim konkursie Książka Roku polskiej sekcji IBBY.

W ramach XIX edycji Biografii Gdańskich wydaliśmy także publikację dla nauczycieli i edukatorów. Publikacja towarzyszy książce „Jak się tu znaleźliśmy” Agnieszki Kochanowskiej i spektaklowi na jej podstawie. Można tam znaleźć inspiracje i pomysły pozwalające zainicjować rozmowę z uczniami i uczennicami o mniejszościach mieszkających w Gdańsku w odniesieniu do ich bezpośrednich doświadczeń i przemyśleń. Bezpłatne egzemplarze publikacji można odbierać w siedzibie teatru. 


Pod tym linkiem można ją przeczytać w wersji elektronicznej: 

https://issuu.com/teatrminiatura/docs/broszura_calosc_poj_strony_na_issu