PL EN
Café Panika

Café Panika

short stories of Roland Topor adapted by Malabar Hotel

translation: Jan Kortas

song translation: Jan Gondowicz

script and dramaturgy: Marcin Bartnikowski

direction and set design: Marcin Bikowski

music: Anna Stela

cast: Zofia BartośEdyta Janusz-EhrlichWojciech StachuraKrystian WieczyńskiMagdalena Żulińskapremiere: 29 December 2019

performance for youth and adults

Description

Café Panika. Historyjki taksówkowe Rolanda Topora, pisarza i grafika znanego z surrealistycznego klimatu swoich dzieł, w reżyserii i adaptacji grupy Malabar Hotel, czyli Marcina Bartnikowskiego i Marcina Bikowskiego. To teatr, w którego centrum zainteresowań znajduje się forma. Ma na swoim koncie ponad 40 nagród i wyróżnień przyznanych w Polsce i  za granicą.

W spektaklu podobnie jak w Nocy na ziemi Jarmuscha oglądamy ludzkość obnażoną, wyszydzoną i ukochaną na nocnej scenie miasta. Naszymi przewodnikami są barowi gawędziarze, psy i kierowcy taksówek. Prowadzą nas przez swoisty wehikuł czasu, bo okazuje się, że Paryż z ubiegłego wieku dzieli swoje bolączki i nadzieje ze współczesnym Gdańskiem, Warszawą czy Krakowem.

 

Scena Laboratorium Formy

To nasz nowy pomysł na spektakle dla młodzieży i dorosłych. Ich wyróżnikiem będą poszukiwania w zakresie formy, więc zobaczycie tu spektakle i wydarzenia, których nie znajdziecie nigdzie indziej. Plastyka, lalka, ruch, teatr bez słów, ukryta animacja, multimedia, instalacja, performans, koncert – to niektóre słowa, które nam przychodzą do głowy, kiedy o tym myślimy. Zapraszamy do twórczej przygody i nowych doświadczeń!