PL EN

STREFA ZDARZEŃ

Książka w roli głównej - jesienna część cyklu spotkań z literaturą, teatrem i... sportem | Natalia Pamięta, Natalia Partyka i Mateusz Kusznierewicz

Uwaga! Zmiana w ostatniej chwili - Natalia Partyka musiała odwołać swój udział, ale mamy wspaniałe zastępstwo: 23 października o 15.00 książkę Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel przeczytają wielokrotne mistrzynie Polski w unihokeju, zawodniczki reprezentacji Polski Hanna Samson i Anna Chomnicka! 

Czy teatr, literatura i sport mają coś wspólnego? Możecie się przekonać podczas kolejnych spotkań ze znanymi sportowcami i sportowczyniami, którzy przeczytają współczesne  na naszej scenie polskie książki dla dzieci. Od września do listopada będą u nas gościć: rugbystka Natalia Pamięta, tenisistka stołowa Natalia Partyka i żeglarz sportowy Mateusz Kusznierewicz. Wstęp bezpłatny na podstawie wejściówek do odbioru w teatrze.

Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przed wakacjami ruszył nowy cykl spotkań z literaturą, teatrem i… sportem dla rodzin z dziećmi od 5 lat. Spotkania będą odbywać się także na jesieni.

- Połączenie może wydawać się niecodzienne – sportowcy niezbyt kojarzą nam się z czytaniem, ale zależy nam na przełamaniu tych stereotypów. Książki są ważne także dla aktywnych ludzi. Podczas spotkań sportowcy opowiadają o swoich dyscyplinach sportu i odpowiadają na pytania publiczności – mówi Justyna Sawicka, koordynatorka projektu.

- Sportowcy czytają książki w towarzystwie naszych aktorów i pedagogów teatru, więc ma to też wiele wspólnego z teatrem, jest dużo śmiechu i zabawy – dodaje Agnieszka Kochanowska, kierowniczka literacka Teatru Miniatura.

Każde spotkanie to czytanie wybranej książki oraz spotkanie ze znanym sportowcem. Następnie ci, którzy mają ochotę na pogłębienie tematu książki i teatralną zabawę, mogą wziąć udział w rodzinnych warsztatach. Udział jest bezpłatny – należy tylko odebrać bezpłatną wejściówkę w siedzibie Teatru Miniatura, a chęć udział w warsztatach zgłosić na adres mailowy bilety@teatrminiatura.pl.

W ramach cyklu odbyły się dotychczas dwa spotkania. Pierwszymi gośćmi byli: Leszek Blanik (gimnastyk sportowy, mistrz świata i mistrz Europy) oraz Piotr Zeszutek (rugbysta, kapitan reprezentacji Polski w rugby).

25 września spotkamy się z jedną z gwiazd polskiego i europejskiego rugby, członkinią klubu Biało-Zielone Ladies Gdańsk Natalią Pamiętą, 23 października z tenisistką stołową, wielokrotną mistrzynią paraolimpijską, wielokrotną uczestniczką igrzysk olimpijskich i reprezentantką kadry narodowej seniorek Natalią Partyką, a 27 listopada z żeglarzem sportowym, mistrzem olimpijskim i mistrzem świata w klasie Finn oraz w klasie Star, wielokrotnym mistrzem Polski Mateuszem Kusznierewiczem.

Spotkania są tłumaczone na Polski Język Migowy.

 

Wstęp na spotkania bezpłatny na podstawie wejściówek do odbioru w kasie Teatru Miniatura, al. Grunwaldzka 16 w Gdańsku Wrzeszczu, udział w warsztatach bezpłatny, zgłoszenia na adres: bilety@teatrminiatura.pl, liczba miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.

 

Książka w roli głównej

25 września 2022 (niedziela), godz. 15.00

Natalia Pamięta czyta fragmenty książki „A niech to gęś kopnie” Marty Guśniowskiej

Rugbystka, mistrzyni Polski i Europy Natalia Pamięta wraz z aktorką Magdaleną Żulińską i pedagożką teatru Moniką Tomczyk przeczytają fragmenty książki „A niech to gęś kopnie” Marty Guśniowskiej (Wydawnictwo Tashka).

Warsztaty „Zaskakujące przyjaźnie” odbywające się po czytaniu poprowadzi pedagożka teatru Monika Tomczyk. Obowiązują zapisy na warsztaty: bilety@teatrminiatura.pl

 

23 października 2022 (niedziela), godz. 15.00

Natalia Partyka czyta książkę „Jeleń” Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel  

Tenisistka stołowa, wielokrotna mistrzyni paraolimpijska, wielokrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich, reprezentantka kadry narodowej seniorek Natalia Partyka wraz z aktorką Magdaleną Żulińską i pedagożką teatru Moniką Tomczyk przeczytają książkę „Jeleń” Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel z ilustracjami Grażyny Rigall (Wydawnictwo Bajka).

Warsztaty po czytaniu „Poczuj wolność!” poprowadzi pedagożka teatru Monika Tomczyk. Obowiązują zapisy na warsztaty: bilety@teatrminiatura.pl

 

27 listopada 2022 (niedziela), godz. 15.00

Mateusz Kusznierewicz czyta książkę „A ja nie chcę być księżniczką” Grzegorza Kasdepke

Żeglarz sportowy, mistrz olimpijski i mistrz świata w klasie Finn oraz w klasie Star, wielokrotny mistrz Polski, miłośnik gry w golfa Mateusz Kusznierewicz wraz z aktorką Magdaleną Żulińską i pedagożką teatru Moniką Tomczyk przeczytają książkę „A ja nie chcę być księżniczką” Grzegorza Kasdepke (Wydawnictwo Nasza Księgarnia).

Warsztaty po czytaniu „Księżniczki i smoki. Role społeczne” poprowadzi pedagożka teatru Monika Tomczyk. Obowiązują zapisy na warsztaty: bilety@teatrminiatura.pl

 

 

 

MKiDN_kolor_200.jpg
Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

 Ksiazka_w_roli_glownej_plakat_A2.jpg