PL EN

STREFA ZDARZEŃ

Ostatni odcinek pierwszego sezonu miniserialu PAPETY: Z OSTATNIEJ CHWILI już w sieci

Z kim najlepiej porozmawiać o talencie? Marlenka i Mirek znaleźli świetnego kandydata: piłkarza Flávia Paixão, kapitana Lechii Gdańsk. Odcinek z jego udziałem możecie oglądać od środy 15 lipca na Facebooku i YouTubie. To ostatni odcinek „Papetów: z ostatniej chwili” w pierwszym sezonie.

Przypominamy więc, co się do tej pory działo w naszym serialu. W pierwszym odcinku zatytułowanym „M jak makaron, P jak panika” dzieci poznają podstawowe zasady higieny i kontaktu podczas epidemii. Drugi, pod tytułem „#zostańwdomu”, opowiada, dlaczego musimy wszyscy zostać w domach. W trzecim pojawia się wreszcie wyczekiwana przez Marlenkę i Mirka Babcia Irena, która utknęła na Zanzibarze i nie może wrócić, bo samoloty nie latają, a widzowie przy okazji dowiadują się, czym jest kwarantanna. W czwartym okazuje się, że kwarantanna bywa nie do zniesienia, ale natura może być wybawieniem, chociaż szykuje też swoje niespodzianki. Piąty odcinek przypadł na czas, kiedy obostrzenia zostały częściowo zniesione, a Marlenka chciałaby zakończyć sezon swojego serialu wywiadem z kimś sławnym. Tylko niestety nie zna nikogo sławnego. Dziadek Ryszard jednak zawsze znajdzie radę albo odpowiednią pracę sezonową… 

„Papety: z ostatniej chwili” są jednym z elementów obecności Miniatury online pod hasłem Miniatura dzieciom w sieci. Poza „Papetami” Teatr realizuje inne cykle – E-mocje, gdzie na podstawie minispektakli na podstawie współczesnej literatury dla dzieci rozmawia o emocjach, Uchosfera – familijne słuchowiska na podstawie klasycznych powieści, Teatr i szkoła w sieci – warsztaty teatralne online we współpracy ze szkołami, a także udostępnia różnorodne materiały do wykorzystania wspólnie z dziećmi – zabawy, zagadki i zadania inspirowane przedstawieniami w Strefie Zabaw na swojej stronie, materiały wideo na kanale YouTube (piosenki, reportaże z działań, rozmowy o teatrze), trzy spektakle – „Bajki robotów” w reż. Romualda Wiczy-Pokojskiego, „Zostań przyjacielem” w reż. Tomasza Mana i „Krzyżacy” w reż. Jakuba Roszkowskiego – dostępne na stronie Internetowego Teatru dla Szkół, z którym realizował nagrania.

 

papety-promo_5-odcinek-logo560px.jpg

 


Miniatura dzieciom w sieci: Papety: z ostatniej chwili

V odcinek: Bardzo duży trawnik

 

scenariusz: Sandra Szwarc

reżyseria: Michał Derlatka

projekt i wykonanie lalek Papetów: Olga Ryl-Krystianowska

opracowanie muzyczne: Joanna Sówka-Sowińska

animacja lalek: Zofia Bartoś, Piotr Srebrowski, Wojciech Stachura, Michał Derlatka

głosy postaci (dubbing)

Marlenka Papet – Zofia Bartoś

Ryszard Papet – Wojciech Stachura

Mirek Papet – Piotr Srebrowski

 

gość specjalny: Flávio Paixão

 

realizacja filmowa i montaż: Paweł Łaźniak [lazniak.com]

realizacja dźwięku: Adam Wośko

asystentka reżysera: Agnieszka Kochanowska

producentka: Celina Zboromirska-Bieńczak

 

specjalistyczne wyposażenie dzięki  Polpharma Biologics

 

produkcja: Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku

współpraca: Lechia Gdańsk

premiera: 15 lipca o 11.00 na Facebooku, 11.15 na YouTube Teatru Miniatura

 

 

Poprzednie odcinki