PL EN

STREFA ZDARZEŃ

Magiczne święta Malwiny - premiera w prezencie na święta :)

Już w najbliższą niedzielę, 4 grudnia o 17.00, premiera naszego familijnego przedstawienia lalkowego z kolędami. Specjalnie na Mikołajki :) Wiele razy nam wspominaliście, że chcielibyście coś takiego zobaczyć na naszej scenie, więc w tym roku zespół postanowił wspólnie przygotować "Magiczne święta Malwiny".

Scenariusz spektaklu napisała Agnieszka Kochanowska, znana w Miniaturze z adaptacji „Siedmiu krasnoludków” i tłumaczenia „Błękitnej planety”. Opiekę reżyserską nad przedstawieniem objął dyrektor teatru Romuald Wicza-Pokojski („Baltic. Pies na krze”, „Brzydkie kaczątko”, „Bajki robotów”), scenografię przygotowuje szefowa Pracowni Plastycznej Miniatury Maja Kanabaj, a muzyką i aranżacjami kolęd zajmuje się Jowita Cieślikiewicz, pianistka i kompozytorka, absolwentka gdańskiej Akademii Muzycznej, założycielka zespołu Oczi Cziorne, która ma na swoim koncie współpracę m.in. z Mikołajem Trzaską, Olo Walickim i Marcinem Świetlickim, na co dzień akustyczka w Miniaturze. W przedstawieniu zagra prawie cały nasz zespół aktorski: Jolanta Darewicz, Edyta Janusz-Ehrlich, Jacek Gierczak, Agnieszka Grzegorzewska, Wioleta Karpowicz, Piotr Kłudka, Hanna Miśkiewicz, Jadwiga Sankowska, Wojciech Stachura, Joanna Tomasik, Andrzej Żak, Magdalena Żulińska.

Malwina zasypia pod choinką w galerii handlowej, a w jej śnie ożywają choinkowe ozdoby… Czarodziej Mizantrop uważa, że ludzie zapomnieli, jak należy świętować Boże Narodzenie, więc postanawia, że świąt już więcej nie będzie. Wystarczy jedno machnięcie różdżki. Czy Malwina zmieni jego zdanie? Czy z pomocą zwariowanych ozdób choinkowych uda jej się udowodnić, że świetnie wiemy, co jest w świętach ważne?

„Magiczne święta Malwiny” to okazja do wspólnego pośpiewania kolęd i poczucia świątecznej atmosfery. Na scenie pojawi się ogromna – choć nieoczywista – choinka, a bohaterami będą między innymi piernik, aniołek, bombka czy laska cukrowa. Pełne humoru widowisko będzie można u nas oglądać w grudniu i styczniu.

Malwina_A2_net_500px.jpg

 

Gallery