PL EN

STREFA ZDARZEŃ

Nagrania paneli Przeglądu Teatru dla Młodzieży CO NOWEGO?

Tutaj możecie obejrzeć nagrania paneli, które odbyły się podczas drugiej edycji przeglądu CO NOWEGO?, który tym razem w całości poświęciliśmy teatrowi dla młodzieży.

15 października 2016 (sobota), 20.00

TEATR DLA MŁODZIEŻY/TEATR Z MŁODZIEŻĄ
Rozmowa z udziałem Christophera Haningera (reżyser spektaklu „Metr dziewięćdziesiąt”), Uwe Heinricha (pedagog, dramaturg, dyrektor junges theater basel), Wojtka Zrałka-Kossakowskiego (dramaturg). Prowadzenie: Iwona Nowacka

 

 

16 października 2016 (niedziela), 20.00 | Scena Kameralna Teatru Miniatura
TEATR DLA MŁODZIEŻY W POLSCE – MARZENIA I RZECZYWISTOŚĆ
Rozmowa z udziałem Agaty Drwięgi (Teatr Animacji i Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu), Katarzyny Krajewskiej (sekretarz literacki Wrocławskiego Teatru Lalek) i Romualda Wiczy-Pokojskiego (Miejski Teatr Miniatura). Prowadzenie: Barbara Świąder-Puchowska (Uniwersytet Gdański) 

 

 

17 października 2016 (poniedziałek), 14.00
TEATR DLA MŁODZIEŻY – W POSZUKIWANIU WIDZA
Rozmowa z udziałem Agnieszki Grewling-Stolc (kierowniczka działu marketingu Teatru Miniatura), Przemysława Staronia (psycholog, pedagog), Grzegorza Szczuki (dyrektor Wydziału Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku) i Agnieszki Tomasik (dyrektorka Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gdańsku). Prowadzenie: Sławomir Czarnecki (Instytut Kultury Miejskiej)

 

 

Publikacja podsumowująca CO NOWEGO? 2016

Zapraszamy do zapoznania się z publikacją podsumowującą Przegląd Teatru dla Młodzieży. Znajdziecie tu artykuły o teatrze partycypacyjnym, przekrojowy tekst o teatrze dla młodzieży w Niemczech oraz teksty poruszające zagadnienia związane z dotarciem do widowni młodzieżowej. Zapraszamy do lektury!