PL EN

STREFA ZDARZEŃ

Nasze słuchowisko z nagrodą festiwalu DWA TEATRY!

Z radością informujemy, że słuchowisko „Tam, gdzie mieszka cisza” zrealizowane we współpracy z Radiem Gdańsk zdobyło nagrodę XVI Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry” Sopot 2016 w konkursie na słuchowisko dla dzieci i młodzieży, który po raz pierwszy odbył się w tym roku. Słuchowiska oceniało jury w składzie: Małgorzata Ryś, Anna Cieślak i Tomasz Maciej Trojanowski.

Słuchowisko na podstawie tekstu Aleksandry Chmielewskiej w reżyserii Anny Wieczur-Bluszcz powstało w ramach projektu „Teatr dźwięku dla dzieci” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Scenariusz został wyłoniony w ogólnopolskim konkursie „Tam, gdzie żyją dzikie dźwięki” organizowanym przez festiwal Literacki Sopot we współpracy z Teatrem Miniatura i Teatrem Polskiego Radia.

Muzykę skomponował Piotr Pawlak, realizacją dźwiękową zajął się Jacek Puchalski, a w słuchowisku zagrali aktorzy Teatru Miniatura: Jacek Gierczak, Agnieszka Grzegorzewska, Piotr Kłudka, Anna Makowska-Kowalczyk, Jacek Majok i Andrzej Żak.

Wszystkim realizatorom serdecznie gratulujemy, a naszym partnerom, bez których to słuchowisko by nie powstało: festiwalowi Literacki Sopot, Teatrowi Polskiego Radia i Radiu Gdańsk ogromnie dziękujemy! 

 

Przy okazji przypominamy, że wszystkie słuchowiska powstałe w ramach projektu „Teatr dźwięku dla dzieci” wydaliśmy w limitowanej edycji na dwóch płytach winylowych, które można zakupić w kasie teatru. 

slideshow_sluchowiska_plyty.jpg

 

Tam, gdzie mieszka cisza
scenariusz: Aleksandra Chmielewska
reżyseria: Anna Wieczur-Bluszcz
muzyka: Piotr Pawlak
realizacja akustyczna: Jacek Puchalski

obsada:

Jacek Gierczak (Stary Niedźwiedź)
Agnieszka Grzegorzewska (Pani z punktu informacyjnego)
Piotr Kłudka (Kleofas)
Anna Makowska-Kowalczyk (Miewa Śmieszka)
Jacek Majok (Baltazar Cichy)
Andrzej Żak (Dźwiękoksiężnik)

„Tam, gdzie mieszka cisza” Aleksandry Chmielewskiej przenosi słuchaczy do domu Dźwiękoksiężnika, który od pewnego pisarza dostał bardzo trudne zamówienie – stworzyć eliksir ciszy.