PL EN

STREFA ZDARZEŃ

Premiera BAJEK ROBOTÓW według Lema 29 maja

Już 29 maja o 17.00 kolejna premiera. Tym razem coś dla najmłodszych i trochę starszych widzów Miniatury, czyli od 6 lat. Adaptację błyskotliwych i pełnych humoru opowieści Stanisława Lema przygotowuje dyrektor naszego teatru, Romuald Wicza-Pokojski. Do twórczej współpracy zaprosił artystę, którego nikomu nie trzeba przedstawiać - Andrzej Smolika, kompozytora i producenta muzycznego, który niedawno zdobył Fryderyka za album roku 2015. 

„Bajki robotów” to zbiór historii, które opowiadają sobie roboty. Z nich dowiadują się o kosmosie i zjawiskach w nim zachodzących, o gwiazdach, planetach i czarnych dziurach. Bohaterami spektaklu są dwaj przyjaciele – roboty Trurl i Klapaucjusz – którzy wyruszają w kosmiczną podróż. Po drodze spotykają przedziwne maszyny i jeszcze dziwniejszych władców planet, jak m.in. elektroniczny poeta Elekrybałt czy maszyna, która robi wszystko na literę „n”. "Bajki robotów" Lema mimo upływu lat znakomicie komentują naszą współczesność i naturę ludzką.

W premierowym spektaklu przygody głównych bohaterów opowiadane będą za pomocą robotów, obiektów kinetycznych i maszyn. Aktorzy stosują elektroanimację oraz grają na tak kosmicznym instrumencie jak theremin – jedynym instrumencie, na którym się gra bez dotykania go.

 

bajki_robotow_plakat600px.jpg