PL EN

Nabór do Akademii Miniatury 2023/2024

Czas mija niepostrzeżenie - w tym roku ruszy już czwarta edycja naszych cyklicznych zajęć teatralnych dla różnych grup wiekowych! Jeśli chcecie poznawać teatr pod przewodnictwem aktorów i artystów związanych z naszym teatrem, nie ma nic lepszego :)

Zgłoszenia zbieramy do 29 września, a startujemy 9 października. 


Akademia Miniatury
 to projekt edukacji teatralnej dla dzieci i młodzieży w różnym wieku. Powstanie 5 grup, które poprowadzą aktorzy: Magdalena Bednarek (VII–VIII klasa szkoły podstawowej), Krystian Wieczyński (I–IV klasa szkoły ponadpodstawowej), Wioleta Karpowicz (I–III klasa szkoły podstawowej), pedagog teatru Monika Tomczyk (IV–VI klasa szkoły podstawowej) oraz dramatopisarka i teatrolożka Agnieszka Kochanowska (studenci).

 

Zajęcia będą się odbywały w poniedziałki w godzinach 16.30–18.30 (grupy I–III klasa oraz IV–VI klasa szkół podstawowych) i 19.00–21.00 (grupy VII–VIII klasa szkoły podstawowej oraz I-IV klasa szkoły ponadpodstawowej) i w godzinach 17.00–19.00 (grupa Ale dramat!, raz w miesiącu, reszta spotkań do ustalenia). Praca grup teatralnych zakończy się pokazami spektakli, przygotowanych przez uczestników w maju. Koszt udziału w zajęciach to 200 zł dla grup teatralnych.

Dla osób zainteresowanych poznawaniem teatru w bezpośredni i różnorodny sposób rusza czwarta edycja programu Ale dramat!, który w kompleksowy sposób zapoznaje uczestników z teatrem pod kątem różnych aspektów tej dziedziny sztuki: aktorstwo, reżyseria, scenografia, dramaturgia, muzyka, ruch sceniczny. Są to nie tylko spotkania warsztatowe (raz w miesiącu we wtorek w godzinach 17.00–19.00), ale też m.in. uczestnictwo w próbach, spotkania z artystami, wizyty w pracowni plastycznej. Czwarta edycja programu skierowana jest do studentów chcących poznawać teatr bliżej, niezależnie od kierunku studiów. Program koordynuje Dział Literacki Teatru Miniatura, a zajęcia będzie prowadziła kierowniczka literacka Agnieszka Kochanowska. Udział w programie Ale dramat! jest bezpłatny.  

 

INFORMACJA 

Adam Gibki – koordynator Akademii Miniatury

tel. 885 780 204, mail: adam.gibki@teatrminiatura.pl

program Ale dramat!: Justyna Sawicka, tel. 601 710 850, mail: justyna.sawicka@teatrminiatura.pl

 

GRUPY I TERMINY 

Grupa I–III klasa szkoły podstawowej:  Wioleta Karpowicz | poniedziałki, 16.30–18.30

Grupa IV–VI klasa szkoły podstawowej: Monika Tomczyk  | poniedziałki, 16.30–18.30

Grupa VII–VIII klasa szkoły podstawowej: Magdalena Bednarek | poniedziałki, 19.00–21.00

Grupa I–IV klasa szkoły ponadpodstawowej: Krystian Wieczyński | poniedziałki, 19.00–21.00

Program Ale dramat!: Agnieszka Kochanowska | wtorki, 17.00–19.00

 

KOSZT

200 zł miesięcznie, płatność do 5 dnia każdego miesiąca – grupy teatralne

Program Ale dramat! – udział bezpłatny

Maksymalna wielkość grupy: 12 osób w grupach teatralnych 


ZGŁOSZENIA

Do 28 września 2023 na adres edukacja@teatrminiatura.pl trzeba przesłać (do pobrania poniżej):

  • wypełnioną i podpisaną kartę zgłoszenia
  • podpisany regulamin Akademii Miniatury

Decyduje kolejność zgłoszeń oraz dokonanie wpłaty za pierwszy miesiąc zajęć.

 

START ZAJĘĆ

9 października 2023 | grupy teatralne

17 października 2023 | program Ale dramat!

 

akademia_miniatury_2023_wydarzenie_fb.jpg

Prowadzący Akademii Miniatury 

MONIKA TOMCZYK

Pedagog teatru w Miejskim Teatrze Miniatura od marca 2020 roku. Animatorka, terapeutka, reżyserka. Absolwentka pedagogiki specjalnej Uniwersytetu Łódzkiego z 16-letnim stażem pedagogicznym – nauczyciel dyplomowany (Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, Klinika Zaburzeń Rozwoju Navicula, Towarzystwo Wspierania Dziecka i Rodziny Lokomotywa) oraz Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży w PWST we Wrocławiu. Ukończyła też Akademię Teatru Alternatywnego, Letnią Szkołę Dramy z Johnem Sommersem, jest terapeutką SI, instruktorką Improwizacji Tańca i Symboliki Ciała, Eksperymentalnego Teatru Tańca (EXTATHE dr Detlefa Kapperta), Edukacji Somatycznej (The Body/Think Process BTP Alana Craiga Wilsona) oraz Tańca Terapeutycznego.

WIOLETA KARPOWICZ

Aktorka, lalkarka, lektorka, instruktorka zajęć teatralnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Miłośniczka podróży i dobrych filmów. Od 2009 roku związana z Teatrem Miniatura w Gdańsku, gdzie występuje oraz prowadzi liczne warsztaty (m. in. Lato w Teatrze, warsztaty teatralne dla szkół, warsztaty w ramach programu Teatr Polska). Niegdyś wieloletnia instruktorka teatralna na  obozach dla dzieci i młodzieży (Chris, ZHP), obecnie współpracuje z fundacjami i stowarzyszeniami artystycznymi (m. in. Stowarzyszenie Twórców i Orędowników Kultury Anima, Fundacja Pomysłodalnia).


MAGDALENA BEDNAREK
 
Absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, filii w Białymstoku, którą ukończyła uzyskując dyplom w 2021 roku. W 2020 roku otrzymała wyróżnienie na 38. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi za rolę w spektaklu dyplomowym „PandemiJa” w reżyserii Agaty Biziuk-Brajczewskiej. Od 2021 roku w zespole aktorskim Teatru Miniatura, gdzie zagrała m.in. tytułową rolę w spektaklu „Tonja z Glimmerdalen” w reżyserii Karoliny Maciejaszek. 

 
KRYSTIAN WIECZYŃSKI

Przygodę z teatrem rozpoczął w liceum, w 1992 roku, w dzisiejszym Teatrze Wiczy, z którym zrealizował większość tytułów. W latach 2001–2017 instruktor ds. teatru Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu, gdzie zajmował się również cyrkiem. W 2015 r. zdał egzamin eksternistyczny na aktora dramatu ZASP. W latach 2006–2010 aktor Teatru Biuro Podróży z Poznania. Od 2012 gościnnie, a od 2018 w stałym zespole Miejskiego Teatru Miniatura w Gdańsku. Współtwórca i realizator wielu projektów kulturalnych, edukacyjnych i artystycznych. Laureat m. in. głównej nagrody aktorskiej za rolę w spektaklu „Sezon w piekle” Teatru Wiczy na Łódzkich Spotkaniach Teatralnych w 1996 roku, nagrody II stopnia Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za działalność na polu teatru w 2003 roku, Kujawsko-Pomorskiej Nagrody Filmowej Flisak Tofifest za wkład w rozwój filmu w regionie w 2007 roku, Krawata Kultury portalu kulturalnytorun.pl w dziedzinie film/teatr w 2011 roku.

  

AGNIESZKA KOCHANOWSKA

Pisarka, redaktorka, animatorka kultury, od 2012 roku rzeczniczka prasowa, a od 2020 roku kierowniczka literacka Miejskiego Teatru Miniatura. Absolwentka teatrologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, uczestniczka Forum Dramaturgicznego przy Instytucie Teatralnym i Instytucie Adama Mickiewicza w Warszawie. W latach 2009–2013 recenzentka teatralna czasopisma Narodowego Instytutu Audiowizualnego dwutygodnik.com. Autorka scenariuszy do spektakli w teatrach niezależnych i instytucjonalnych oraz książek dla dzieci „Zapraszamy ptaki do Gdyni”, „Malwina ratuje święta” i „Jak się tu znaleźliśmy”. W 2017 roku otrzymała odznakę Zasłużony dla Kultury Polskiej oraz nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury.

 

 

Files