PL EN

STREFA ZDARZEŃ

Miniatura na Gdańskich Targach Książki

W tym roku po raz drugi aktywnie włączamy się w Gdańskie Targi Książki, które odbywają się w Europejskim Centrum Solidarności od 15 do 17 września.

Podczas targów w niedzielę 17 września o 11.00 będziecie mogli wziąć udział w specjalnie przygotowanej na tę okazję edycji naszego projektu Książka w roli głównej, której gościem będzie Roksana Jędrzejewska-Wróbel. Razem z aktorami Piotrem Kłudką i Magdaleną Żulińską oraz pedagożką teatru Moniką Tomczyk przeczyta książkę "Praktyczny pan".

Po czytaniu o 12.00 Monika Tomczyk poprowadzi też rodzinne warsztaty "Czule jak kot", inspirowane przeczytaną książką, a jednocześnie nawiązujące do tematyki nowego sezonu w Miniaturze pod hasłem #czułość. Jak sposób życia i bycia kotów może nas zainspirować do czułości? Uważny, precyzyjny ruch, słuchanie siebie, jasne stawianie granic, dotyk? Podczas teatralno-ruchowej zabawy stworzymy praktyczny przewodnik o czułości.

Razem z wydawnictwem Tashka będziemy też promowali wspólnie wydaną książkę "Zmień się!" Agnieszki Kochanowskiej. 17 września o 14.00 i 15.00 odbędą się warsztaty rodzinne inspirowane książką, a autorkę będzie można spotkać na stoisku wydawnictwa Tashka.

Wszystkie wydarzenia odbędą się w bibliotece Europejskiego Centrum Solidarności.

Na targach będziecie też nas mogli spotkać przy stoisku gdańskich isntytucji kultury, gdzie dowiecie się więcej o tym, co planujemy na ten sezon, poznacie nasze spektakle i otrzymacie jakiś przyjemny teatralny gadżet.