PL EN

Casting do spektaklu „Bajka o księciu Pipo, koniu Pipo i księżniczce Popi” dla dzieci od 8 do 12 lat

Twoje dziecko lubi śpiewać i marzy o występie na scenie? Zapraszamy do udziału w rocznej teatralnej przygodzie, która zakończy się wystawieniem profesjonalnego spektaklu.

Na Dzień Dziecka w przyszłym roku, 27 maja, odbędzie się premiera „Bajki o księciu Pipo, koniu Pipo i księżniczce Popi” – muzycznego spektaklu familijnego z udziałem dzieci i aktorów Teatru Miniatura, który będzie prezentowany na Dużej Scenie. Przygotowania zaczną się już w tym roku – do 28 września dzieci w wieku od 8 do 12 lat chcące wziąć udział w przedstawieniu mogą przysyłać swoje zgłoszenia wraz z nagraną piosenką, a 2 października wybrane przez artystów osoby zostaną zaproszone na casting, a raczej – jak mówi reżyserka projektu, Agnieszka Płoszajska – antycasting, bo nie trzeba być wystylizowanym i poprawnym, liczą się umiejętność współpracy, otwartość i wyobraźnia. Agnieszka Płoszajska jest aktorką i reżyserką, która wraz z mężem, dramatopisarzem Emilem Płoszajskim, specjalizuje się w realizacji muzycznych spektakli familijnych. Na casting zapraszamy dziewczynki i chłopców.

 

Na pierwszy etap castingu, do 28 września, trzeba wysłać wypełnioną kartę zgłoszenia (do pobrania poniżej) oraz link do niepublicznego nagrania na YouTube z krótkim wstępem, gdzie uczestnik castingu opowiada o sobie i swoich zainteresowaniach, oraz wykonaniem dowolnej piosenki – można ją zaśpiewać a capella lub z wybranym podkładem. Komplet należy przesłać na adres edukacja@teatrminiatura.pl (w tytule wpisać: CASTING: grupa projektowa) do 28 września 2022. 

 

Wybrane osoby wezmą udział w drugim etapie castingu, który odbędzie się 2 października od 13.00 (zaproszone osoby zostaną powiadomione o konkretnej godzinie castingu). Potem wybrani uczestnicy wezmą udział w rocznym cyklu warsztatów teatralnych: aktorskich, muzycznych i choreograficznych, które poprowadzą profesjonalni twórcy teatralni. Warsztaty będą odbywały się według ustalonego harmonogramu w poniedziałki w godzinach 19.00–21.00 i rozpoczną się 10 października 2022. Próby do spektaklu odbędą się od 15 do 27 maja. Premiera przewidziana jest na 27 maja. 

 

casting_tlo.jpg

 

Uczestnictwo w castingu jest bezpłatne.

Termin przesyłania zgłoszeń: 28 września 2022

Karta zgłoszenia oraz regulamin są dostępne do pobrania na dole strony. Oryginał podpisanej karty zgłoszenia należy przynieść na casting. 

Adres mailowy: edukacja@teatrminiatura.pl (w tytule CASTING: grupa projektowa)

Udział w rocznych warsztatach (4 spotkania miesięcznie): 200 zł na miesiąc

 

 

Files