PL EN

STREFA ZDARZEŃ

Premiera nauczycielska BETONU, spektaklu o najdłuższym gdańskim falowcu | 29 października, godz. 19.00

Z okazji Dnia Nauczyciela mamy prezent dla pedagogów – zaproszenie na premierę nauczycielską spektaklu „Beton” na podstawie książki „Latawiec z betonu” Moniki Milewskiej inspirowanej historią najdłuższego gdańskiego falowca.

Premiera odbędzie się 29 października o 19.00, a po spektaklu pedagożki teatru Monika Tomczyk i Marta Jankowska z Zespołu Edukacji Miniatury zaprezentują materiały do spektaklu, kreatywne sposoby na wykorzystanie go w edukacji oraz wciągną uczestników w kilka twórczych zadań, wykorzystując metody, których można potem użyć we własnych przedsięwzięciach.

Beton to fikcja sceniczna o inżynierze, twórcy gdańskiego falowca. Ten orędownik komunizmu, megaloman-donosiciel i oportunista odkrywa zadziwiającą właściwość własnego dzieła: falowiec zakrzywia czas, pozwalając na podróże w przyszłość. Tragizm losu inżyniera polega na tym, że niezależnie od wysiłków, które podejmuje, by wpłynąć na kształt przyszłości swojej i świata – nie jest on nigdy w stanie przewidzieć konsekwencji swoich działań, które często, mimo jego dobrych intencji, odnoszą skutek przeciwny do zamierzonego.

Spektakl wpisuje się w szeroko pojętą edukację kulturową, osadzając literaturę i teatr w lokalnym kontekście. Jest świetnym punktem wyjścia do tworzenia projektów edukacyjnych wokół relacji miejsce – szkoła – teatr, a także bardziej uniwersalnie wokół wpływu miejsca zamieszkania na kształtowanie naszej tożsamości.

Bilety kosztują symboliczne 5 zł i można je zarezerwować podając hasło „premiera nauczycielska” w kasie teatru, telefonicznie pod numerami 601 628 377 oraz 58 341 94 83 lub mailowo bilety@teatrminiatura.pl. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Kasa jest otwarta od wtorku do piątku w godzinach 9.00‒15.00 lub do wieczornego spektaklu, a w sobotę i niedzielę na godzinę przed każdym spektaklem.