PL EN

STREFA ZDARZEŃ

Zatańcz z Kleksem! | prześlij swoje zgłoszenie do 19 kwietnia

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca zapraszamy do tanecznej zabawy. Poniżej znajdziecie filmy instruktażowe z finałowym układem tanecznym ze spektaklu „Akademia pana Kleksa”. Nauczcie się go, nagrajcie swój filmik zgodnie z wytycznymi, prześlijcie go do teatru do 19 kwietnia, a w Dniu Tańca wystąpicie w premierowym filmie z innymi uczestnikami.

Filmy instruktażowe nagrali spektaklowy Pan Kleks, czyli Krystian Wieczyński, Alojzy, czyli Konstancja Martin i Książę – Szymon Wierejko. Autorem choreografii jest Michał Cyran, choreograf związany m.in. z Teatrem Muzycznym w Gdyni.

Z przesłanych filmów Teatr Miniatura przygotujemy specjalny teledysk, który będzie miał premierę w Międzynarodowy Dzień Teatru 29 kwietnia o godz. 16.00 na Facebooku, a o godz. 16.30 na YouTubie.

- Organizujemy tę akcję, żeby zachęcić dzieci i młodzież do kreatywnego ruchu, pokazać, że taniec jest dostępny dla każdego i może nas połączyć w tym trudnym czasie siedzenia w domu i nauczania zdalnego – opowiada Ula Zerek z Teatru Miniatura, tancerka i choreografka. – Liczę na to, że ta akcja pobudzi w uczestnikach energię i optymizm, podobnie jak to się stało z uczestnikami grającymi w naszym spektaklu „Akademia pana Kleksa”.

 

Jak wziąć udział w akcji Zatańcz z Kleksem!?

1) Naucz się układu tanecznego, korzystając z filmów instruktażowych zamieszczonych na stronie teatru i na kanale YouTube.

2) Nagraj swój film z układem:

- nagraj go poziomo,

- na neutralnym tle (pusta ściana, bez mebli),

- telefon umieść naprzeciwko na statywie lub na półce na odpowiedniej wysokości, tak żeby nim nie poruszać podczas nagrywania,

- włącz nagrywanie, zanim zaczniesz tańczyć.

3) Do 19 kwietnia 2021 prześlij film w jak najwyższej jakości na adres ula.zerek@teatrminiatura.pl przez strony do przesyłania dużych plików, np. wetranfer.com lub transfer xl.com.

4) Wypełnij z rodzicami/opiekunami kartę zgłoszenia pobraną ze strony i prześlij na adres ula.zerek@teatrminiatura.pl

 

Zatańcz z Kleksem! | premiera filmu

29 kwietnia 2021

FB | godz. 16.00

YT | godz. 16.30

 

 

Naucz się układu z Krystianem Wieczyńskim, Panem Kleksem

Naucz się układu z Szymonem Wierejko, Księciem

Naucz się układu z Konstancją Martin, Alojzym

Files