PL EN

STREFA ZDARZEŃ

Teatr Polska z KRZYŻAKAMI

Pokażemy KRZYŻAKÓW na Zamku w Malborku! Czy można sobie wyobrazić lepsze miejsce? My nie możemy :) Wszystko to w ramach ogólnopolskiego programu TEATR POLSKA, z którego otrzymaliśmy dofinansowanie na pokazanie spektaklu w reż. Jakuba Roszkowskiego w mniejszych miejscowościach Polski. Odwiedzimy 4 miejscowości: Tczew, Cedry Wielkie, Malbork i Nową Sól i zagramy 7 razy. 

 

 

logo2020_200px.png

 

TRASA

9 października, godz. 11.00 i 17.00 | Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie

11 października, godz. 18.00 | Żuławskie Centrum Kultury, Cedry Wielkie

16 i 17 października, godz. 18.00 | Muzeum Zamkowe w Malborku

24 października, godz. 11.00 i 17.00 | Nowosolski Dom Kultury, Nowa Sól


Informacje o biletach i możliwości udziału w warsztatach dostępne w miejscach prezentacji.

Pokazy spektaklu odbywają się w ramach programu TEATR POLSKA realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

KRZYŻACY to jeden z naszych największych sukcesów - wielokrotnie nagradzany, m.in. główną nagrodą prestiżowego XXVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Lalek w Opolu oraz nagrodą publiczności 42. Opolskich Konfrontacji Teatralnych KLASYKA POLSKA, odwiedził większość dużych festiwali, teraz czas na mniejsze miejscowości. Nasz spektakl to pierwsza adaptacja powieści Sienkiewicza w formie teatru lalkowego, który pozwala na interesujące i pełne jej przedstawienie – z wielością miejsc akcji, osób, z polowaniami na niedźwiedzia i tura czy wreszcie z wielką, finałową bitwą pod Grunwaldem. Spektakl wyreżyserował uznany dramaturg i reżyser Jakub Roszkowski, a scenografię i lalki zaprojektował jeden z najbardziej cenionych współczesnych polskich scenografów Mirek Kaczmarek.

 

 

TEATR POLSKA jest ogólnopolskim programem promocji teatru wśród mieszkańców miejscowości, mających ograniczony dostęp do oferty teatralnej. Powstał, by ułatwiać dostęp do oferty teatralnej przez wspieranie aktywności teatrów poza ich siedzibami i umożliwić prezentacje spektakli w miejscowościach
mających utrudniony dostęp do kultury. Dzięki dofinansowaniu w ramach programu teatry instytucjonalne oraz organizacje pozarządowe mają możliwość zorganizowania pokazów spektakli w miastach, w których nie ma teatrów instytucjonalnych.

Inspiracją dla powstania programu były objazdy teatralne organizowane w okresie międzywojennym przez Redutę Juliusza Osterwy i Mieczysława Limanowskiego, które przybliżały mieszkańcom małych miasteczek najważniejsze osiągnięcia polskiego teatru tamtego okresu.

Program TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Więcej informacji na: www.teatrpolska.pl.

 it_logo200px.png mkidn_01_cmyk_120.jpg        e-teatr_temp_120px.jpg