PL EN

STREFA NAUCZYCIELA

Teatr i Szkoła w sieci: e-warsztaty teatralne!

Bardzo nam brakowało kontaktu ze szkołami, więc w końcu wymyśliliśmy, co by tu zrobić, żeby jednak się spotkać! Nasza pedagog teatru Monika Tomczyk stworzyła specjalne warsztaty do przeprowadzenia online na platformie szkolnej dla dzieci od 8 do 11 lat. 

Swoją inaugurację miały 30 kwietnia - wspólnie z klasą V ze Szkoły Podstawowej nr 80 Monika obejrzała spektakl BAJKI ROBOTÓW, a potem stworzyła Alternatywny Performans w Sieci. Uczniowie byłi zarówno odbiorcami, jak i twórcami, kreując na żywo wydarzenie artystyczne.

Przebieg e-warsztatów teatralnych:

  • krótkie wprowadzenie do spektaklu pedagoga teatru (ok. 10 minut)
  • wspólne oglądanie spektaklu „Bajki robotów” (56 minut)
  • warsztat nawiązujący do spektaklu, podczas którego uczniowie tworzą Awangardowy Performens z klasą w sieci: bawią się możliwościami spotkania online – obrazem, dźwiękiem, słowem i ruchem. Pedagog teatru dba o zaangażowanie wszystkich zmysłów, a także o wychodzenie od indywidualnego sposobu myślenia do zbiorowej kreacji (ok. 1 godziny)

Poniżej możecie zobaczyć zdjęcia oraz przeczytać opis wrażeń nauczyciela Michała Pruszaka z tych pierwszych warsztatów. Na dole strony znajdziecie też ofertę dla nauczycieli, w której jest informacja o wszystkich przydatnych materiałach. Jeśli chcielibyście, żebyśmy zrealizowali e-warsztaty dla klas w waszych szkołach, wystarczy się skontaktować z Moniką Tomczyk.

Czas trwania całego spotkania: ok. 2 h, zależnie od długości spektaklu

Grupa wiekowa: od 8 lat do 16 lat, zależnie od spektaklu

Pedagog dobierze materiał odpowiedni do wieku Waszych uczniów.

Koszt: 100 zł (niezależnie od ilości osób w grupie)

Maksymalna wielkość grupy: 30 osób

 

Kontakt w sprawie e-warsztatów: 

monika.tomczyk@teatrminiatura.pl, tel. 885 780 204

edukacja@teatrminiatura.pl 

 

Do zobaczenia online!

 

Nauczyciel Michał Pruszak ze Szkoły Podstawowej nr 80 o warsztatach:

"Teatr Miniatura proponuje nam, nauczycielom i uczniom, spotkanie w teatrze. Spotkanie jest wirtualne, lecz emocje, jakie mu towarzyszą, są jak najbardziej prawdziwe. (…) Odbywające się po spektaklu e-warsztaty dają nam przestrzeń do podzielenia się wrażeniami, emocjami, do przedyskutowania „na gorąco” tego, w czym właśnie braliśmy udział. Lecz to jedynie drobny ich element. Edukatorzy z Teatru Miniatura udowadniają, że nawet gdy siedzimy przed ekranami komputerów, w oddaleniu, możemy działać wspólnie, razem tworzyć, wykorzystując jako narzędzie dźwięk, obraz, manipulując przestrzenią wyznaczaną przez internetowe kamerki, obraz z których składa się w bogatą mozaikę.

Nowatorskie pomysły autorów programu, niemożliwe do zrealizowania w innych warunkach, tu przyjmują formę, w jakiej dziecięcy odbiorcy (i twórcy!) odnajdują się doskonale. Po takiej wizycie w Teatrze Miniatura zyskuje się przeświadczenie, że z każdej trudnej sytuacji można wydobyć coś  niezwykłego, co pokazuje nam świat od innej, mimo wszystko radośniejszej strony".


Files

Gallery