PL EN

PAN TRENER w ramach CZWARTKÓW DLA DOROSŁYCH

Razem z Fundacją Kulmiasto zapraszamy was na niecodzienną, teatralną opowieść o piłce nożnej nie tylko dla kibiców w wykonaniu świetnego improwizatora Wojciecha Tremiszewskiego tym razem w ramach naszego cyklu CZWARTKI DLA DOROSŁYCH. Spektakle dla dorosłych, ale cena jak dla dzieci - każdy bilet w cenie ulgowej :) 30 maja o godz. 19.00.

Piłka nożna to sport nabierający charakteru religii, porywający tłumy i angażujący wielkie pieniądze. Tymczasem z dala od Camp Nou, a nawet i stadionu Cracovii czy innego Piasta Gliwice, toczy się gra o zupełnie inną stawkę…

Pan Trener to opowieść o piłce prowincjonalnej i nietransmitowanej. O trenerze Rafale Wąsiku, dla którego futbol jest wszystkim. I nic to, że Wąsik trenuje V-ligowy Ajax Mściszewice, że za swoją pracę pobiera honorarium w postaci świeżych jajek i wiader z tynkiem czy że żona ma dosyć jego jednoosobowych narad taktycznych w garażu – on kocha, po prostu kocha piłkę nożną, a każdy mecz jest dla niego ważniejszy niż narodziny dziecka. Nawet własnego. I choćby cały świat i tabela ligowa mówiły mu, że ta miłość do futbolu jest nieodwzajemniona, on nie jest w stanie jej porzucić. Może to toksyczny związek i pewny przepis na zmarnowanie sobie życia. A może Wąsik ma więcej rozumu, niż ktokolwiek w gminie przypuszcza. 

Gallery