PL EN

STREFA ZDARZEŃ

WIELORYB w ramach akcji BILET ZA 350 GROSZY

W niedzielę 19 maja bierzemy udział w 5. edycji ogólnopolskiej akcji BILET DO TEATRU ZA 350 GROSZY. W ramach akcji na nagradzany spektakl dla dorosłych WIELORYB w reżyserii Jacka Głomba możecie kupić bilety w specjalnej cenie 350 groszy. Bilety można kupić tylko w kasie teatru od godziny 10.00. WIELORYB to sensacyjno-fantastyczna opowieść z Lechem Wałęsą w tle, która zaczyna się nietypowo sceną na podwórku teatru. Możecie więc zobaczyć nasz teatr z zupełnie innej strony :)

W tegorocznej akcji weźmie udział blisko 100 teatrów publicznych z 40 polskich miast. Sprzedaż biletów – prowadzona tylko w kasach – rozpocznie się 18 maja, ale spektakle będą grane przez cały tydzień – aż do 24 maja. 

"Piąty Dzień Teatru Publicznego chcemy świętować pod znakiem SUKCESU. Przede wszystkim sukcesu wszystkich teatrów publicznych, które pracują pełną parą, na najwyższych obrotach, realizując swoją misję. Mamy w teatrach coraz więcej widzów w różnym wieku, nowe premiery, ożywioną klasykę i najświeższe propozycje młodych dramatopisarzy. To jest też sukces naszej akcji „Bilet do teatru za grosze”, bo realizujemy ją wspólnie po raz piąty i weźmie w niej udział blisko sto teatrów i tyle samo spektakli. Tegoroczne 350 groszy odwołuje się też do sukcesu ekonomicznego, jaki stale działający teatr publiczny generuje dla miejsca, w którym działa. Trzeba przypominać, że 1 złotówka dotacji dla teatru wygenerowała w 2017 roku tzw. efekt ekonomiczny w wysokości 3,68 zł." - pisze Dorota Buchwald. 

 

 

plakat_350groszy_600px.jpg

Gallery