PL EN

STREFA ZDARZEŃ

ŚNIĄCY CHŁOPIEC - premiera dla dorosłych

27 kwietnia o 18.00 premiera nowego spektaklu dla dorosłych o dzieciństwie i miłości rodzicielskiej.

Twórcy spektaklu zadają pytania o sens i istotę dzieciństwa, zasadność procesu wychowawczego, który ma na celu zbudowanie iluzji dobrego i bezpiecznego świata, granicę poświęcenia dla kochanej osoby, a także o tajemnicze „dziecko w nas” – esencję naszego życia, czyli pozbawioną masek autentyczność. Przedstawienie czerpie z teatru plastycznego, przede wszystkim wykorzystując maski, teatru dramatycznego i teatru tańca.

„Śniący chłopiec” opowiada historię rodziny uchodźców – Matki i Chłopca – którzy uciekają z ogarniętej przemocą ojczyzny. – Levin nawiązuje do losu uciekających przed nazistami Żydów, ale mocno uniwersalizuje swoją opowieść, która może się zdarzyć w każdym czasie – i dzieje się również współcześnie – opowiada Maciej Gorczyński.  

Scenografię i maski zaprojektowała Iwona Bandzarewicz, absolwentka scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zarówno ona, jak i Maciej Gorczyński współpracowali z Ośrodkiem Praktyk Teatralnych „Gardzienice”, rozwijając tam swoją wrażliwość teatralną. Maciej Gorczyński zagrał m.in w „Metamorfozach”, „Ifigenii w A...” i „Weselu” w reżyserii Włodzimierza Staniewskiego, a także wyreżyserował tam sześć spektakli, w tym trzy autorskie przedstawienia w ramach projektu ,,Gardzienice: Generator nadziei”: ,,Hymny do Nocy” wg Novalisa, „Nowe Ateny” na podstawie pierwszej polskiej encyklopedii ks. B. Chmielowskiego i „Listy do Mileny” Franza Kafki. Muzykę do spektaklu komponuje dobrze znany w Trójmieście gitarzysta, kompozytor i producent muzyczny Piotr Pawlak, współtwórca sukcesów między innymi zespołów Bielizna, Kury i Łoskot.

 

Sniacy_chlopiec_DL_ulotka_druk-1_500px.jpg

Gallery