PL EN

STREFA ZDARZEŃ

KARMAZYNOWY KOGUT | premiera 8 marca

Już 8 marca zaprosimy Was na kolejną premierę w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich. Tym razem swój pomysł na spektakl zaproponowali aktorzy Jacek Majok, Marcin Marzec i Aleksandra Miska. 

- Każdy z nas był dzieckiem, każdy marzył o zaczarowanym kogucie czy chociaż zaczarowanej skrzynce na pościel, która zmieni się w kosmiczny pojazd i zawiezie nas na odległą planetę. Każdy ma w sobie trochę wyobraźni dziecka, która potrafi przenieść z realnego świata w świat abstrakcyjnych, niesamowitych historii. W tym świecie rozgrywa się nasz spektakl – opowiada Marcin Marzec, autor scenariusza i reżyser, który w Miniaturze gra w spektaklach „Zostań przyjacielem” i „Mity greckie”, a poza tym prowadzi swój autorski Teatr Barnaby.

„Karmazynowy kogut” jest luźno inspirowany rosyjską baśnią „Czarna kura, czyli mieszkańcy podziemnego królestwa” Antoniego Pogorielskiego. Mieszkający w internacie, często pozostawiony sam sobie Alek dostaje misję uratowania podziemnego świata. Pomaga mu w tym między innymi podwórkowy kogut, który okazuje się superagentem ze straży przybocznej króla.

Scenografię zaprojektowała Aleksandra Miska, aktorka, której pasją jest tworzenie lalek. Uczestniczyła w zajęciach Szkoły Konstruktorów Lalkowych przy Teatrze Animacji w Poznaniu, a także odbyła praktyki w Pracowni Plastycznej Białostockiego Teatru Lalek. Do tej pory stworzyła lalki do spektaklu „Saluton al la kosmo” pod opieką reżyserską Marcina Wierzchowskiego, monodramu Rafała Pietrzaka „Pustostan”, spektaklu „Nic, Dzika Mrówka, Adam i Ewa” (egzamin II roku) oraz współtworzyła lalki do filmu poklatkowego „BTLoskop” w reż. Bernardy Anny Bieleni i Sebastiana Łukaszuka. Muzykę skomponował Paweł Zagańczyk, nagradzany akordeonista, który potrafi się odnaleźć w wielu stylistykach i gatunkach muzycznych, ma na swoim koncie m.in. współpracę z jazzmanem Adamem Wendtem, nagranie solowej płyty „Tango” czy założenie kwartetu Zagan Acoustic, z którym tworzy muzykę improwizowaną łączącą folk, jazz i muzykę poważną.

Gallery