PL EN

STREFA ZDARZEŃ

TRZY GROSZE. MŁODZIEŻ SIĘ WTRĄCA: warsztaty dla młodzieży 27 sierpnia - 1 września oraz od 20 do 22 września

Czy przez teatr można wyrażać swoje poglądy? Czy może być miejscem ważnych dyskusji? A nawet – czy może zmieniać świat? Zapraszamy młodzież od 13 do 16 lat na warsztaty teatralne w ramach pierwszej odsłony Przeglądu Teatru dla Młodzieży CO NOWEGO?

Warsztaty odbędą się od 27 sierpnia do 1 września (w godz. 9.00‒15.00, 1 września pokaz o 16.00) oraz od 20 do 22 września (20 i 21 września w godz. 17.00‒19.30, 22 września pokaz o godz. 16.00), a poprowadzą je dwie instruktorki: Agnieszka Grewling-Stolc z Polski i Julia Kawka z Niemiec. W ramach warsztatów uczestnicy stworzą spektakle, które zostaną pokazane 22 września podczas Gdańskiego Tygodnia Demokracji.

Płatność za warsztaty to kwota 50 zł (istnieje możliwość zwolnienia z opłaty). Termin przyjmowania zgłoszeń: 20 sierpnia. Liczba miejsc to 20 osób, liczy się kolejność zgłoszeń. Wypełnioną kartę zgłoszenia (do pobrania poniżej) należy przesłać na adres teatru, złożyć w sekretariacie (w dni powszednie w godz. 8.00-16.00) lub wysłać skan na adres miroslaw.baran@teatrminiatura.pl.

Więcej informacji tel. +48 726 395 414.

Warsztaty organizowane są w ramach projektu „Co nowego?”, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. w

Partnerem jest Fundacja MiastoKreacja.

---------

Instruktorki

Agnieszka Grewling-Stolc

Absolwentka Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy we Wrocławiu (animator kultury w zakresie specjalności teatralnej), Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze (animacja społeczno-kulturalna) oraz studiów podyplomowych w zakresie dramy pedagogicznej w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Gdańskiego. Prezes Stowarzyszenia Kulturalno-Edukacyjnego MOST. Od 15 lat instruktorka teatrów dziecięcych i młodzieżowych, reżyserka i autorka większości scenariuszy spektakli realizowanych przez grupy teatralne, których uczestnikami są dzieci i młodzież od 7 do 24 roku życia. Pomysłodawczyni i realizatorka dwóch festiwali teatralnych: Ogólnopolskiego Przeglądu Teatralnego KLAKA, organizowanego przez gdański Pałac Młodzieży od 2003 r. do 2008 r. oraz Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego MOST realizowanego od 2009 r.

Julia Kawka

Urodziła się w Niemczech, studiowała językoznawstwo i literaturę w Kolonii oraz Berlinie. Pierwsze doświadczenia teatralne zdobywała m. in. w Deutsches Schauspielhaus Hamburg. Pracuje w teatrze Das Letzte Kleinod jako asystentka reżysera, brała również udział w realizacji spektaklu „Flucht – Ucieczka” w koprodukcji z Teatrem Gdynia Główna. Warsztaty z młodzieżą prowadziła w Niemczech i Kigomie w Tanzanii. Obecnie asystuje przy spektaklu „Wilhelm*ina” Das Letzte Kleinod oraz pracuje przy towarzyszącym mu projekcie młodzieżowym.

 

Files