PL EN

STREFA ZDARZEŃ

REMUS w Gruzji

Od 23 do 29 października wyruszamy na wyprawę do Gruzji z przedstawieniem "Remus" w reżyserii Remigiusza Brzyka. Będzie je można zobaczyć 25 października o 19.00 w Państwowym Teatrze Dramatycznym Rustaveli w Tbilisi, a 27 października o 20.00 w Państwowym Teatrze Dramatycznym w Batumi.

"Remus" to uniwersalna opowieść o walce o własną tożsamość w świecie, który wszystko unifikuje. Wędrowny bohater, Remus, próbuje ocalić Kaszubów – popadającą w coraz większe zapomnienie wspólnotę żyjącą nad Morzem Bałtyckim na północy dzisiejszej Polski. W spektaklu, opartym na najważniejszym dziele literatury kaszubskiej „Życie i przygody Remusa” Aleksandra Majkowskiego, świat realny miesza się ze światem kaszubskich legend i baśni. Jednak „Remus” to nie tylko historia Kaszubów – to także historia każdego z nas, starających się na różne sposoby odnaleźć i zachować swoją niepowtarzalność, swój własny, nie dający się skopiować i powtórzyć sposób myślenia, odczuwania i postępowania, swoje fantazje, swoje mity, sny i marzenia.

Przedstawienie wyreżyserował Remigiusz Brzyk, jeden z najciekawszych współczesnych polskich reżyserów, laureat najważniejszych polskich nagród w dziedzinie reżyserii, m.in. Lauru Konrada i „Złotej Maski”.

Spektakl otrzymał nagrodę specjalną w I edycji ogólnopolskiego Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej Klasyka Żywa, realizowanego z okazji obchodów 250-lecia teatru publicznego w Polsce przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

 

Prezentacje Teatru Miniatura w krajach Partnerstwa Wschodniego zostały dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Promocja kultury polskiej za granicą”. Spektakl w Batumi jest dofinansowany ze środków Ministra Edukacji, Kultury i Sportu Adżarskiej Republiki Autonomicznej.

Prezentacje „Remusa” w Gruzji

25 października 2017, godz. 19.00
Państwowy Teatr Dramatyczny Rustaveli, Tbilisi (Gruzja)

27 października 2017, godz. 20.00
Państwowy teatr Dramatyczny, Batumi (Gruzja)

 

Informacja o biletach:

25 października 2017, 19.00
Experimental Stage at  Shota Rustaveli Professional State Drama Theatre
17 Rustaveli Ave., Tbilisi, Georgia
Informacja i rezerwacja: (995 32) 272 68 68

27 października 2017, 20.00
New Stage at Ilia Chavchavadze Professional State Drama Theatre, Batumi
32 Akhmed Melashvili Str., Batumi, Adjara, Georgia
Informacja i rezerwacja: (995) 422 27 06 13

 

mkidn_wyciety.jpg

 

remus_poster_550px.jpg