PL EN

STREFA ZDARZEŃ

Jedziemy z REMUSEM na Białoruś i do Gruzji

We wrześniu i październiku REMUSA w reżyserii Remigiusza Brzyka będą mogli obejrzeć widzowie Brześcia, Tbilisi i Batumi. Prezentacje zostały dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Promocja kultury polskiej za granicą”.

9 września o godz. 16.00 przedstawienie zostanie pokazane podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Biała Wieża w Brześciu na Białorusi, który odbywa się od 1996 roku. W trakcie swojej ponad 20-letniej historii festiwal stał się cenionym przeglądem narodowego i międzynarodowego teatru oraz ugruntował swoją pozycję jako najważniejszego festiwalu na Białorusi. Do tej pory uczestniczyli w nim artyści z ponad 57 krajów z całego świata. 8 dniowy program festiwalu łączy całe spektrum współczesnej sztuki teatralnej: teatr klasyczny, eksperymentalny, spektakle teatru lalkowego, ulicznego i teatru tańca, opery i baletu. Festiwal stał się również ważnym ośrodkiem naukowo-edukacyjnym, wspierającym wymianę wiedzy i doświadczenia wśród profesjonalistów zajmujących się sztuką teatralną. Podczas festiwalu odbywają się warsztaty, wykłady i seminaria oraz wystawy i czytania sztuk. Spektakle co roku ocenia międzynarodowe jury (przedstawiciele co najmniej 4 państw), w skład którego wchodzą autorytety współczesnego teatru.

Z kolei 25 października o 19.00 „Remusa” obejrzą widzowie najważniejszej gruzińskiej sceny teatralnej – Państwowego Teatru Dramatycznego Rustaveli w Tbilisi, a 27 października o 20.00 widzowie Państwowego Teatru Dramatycznego w Batumi. 


Prezentacje „Remusa” na Białorusi i w Gruzji

9 września 2017, godz. 16.00
XXII Międzynarodowy Festiwal Teatralny Biała Wieża, Brześć (Białoruś)

25 października 2017, godz. 19.00
Państwowy Teatr Dramatyczny Rustaveli, Tbilisi (Gruzja)

27 października 2017, godz. 20.00
Państwowy teatr Dramatyczny, Batumi (Gruzja)

 

mkidn_wyciety.jpg

 

remus_poster_550px.jpg