PL EN

STREFA ZDARZEŃ

Dzień Dziecka w Miniaturze

W tym roku z okazji Dnia Dziecka przygotowaliśmy atrakcje zarówno dla widzów indywidualnych, jak i dla grup zorganizowanych. Od 10.00 do 14.00 klasy mogą wziąć udział w kreatywnym zwiedzaniu teatru, podczas którego czeka na uczniów szereg zabawnych zadań i zagadek. Grupy rozpoczną grę co pół godziny – pierwsza ruszy o 10.00, ostatnia o 13.00.

Z kolei rodzice i opiekunowie z dziećmi mają szansę zobaczyć o 18.00 specjalny pokaz przedpremierowy nowego spektaklu Miniatury dla widzów od 7 lat „Turban mistrza Mansura”. Tym razem twórcy zapraszają w teatralną podróż na Bliski Wschód i spotkanie z uniwersalnymi wartościami kultury arabskiej zaczerpniętymi z sufizmu, wschodniej szkoły rozwoju duchowego. Przedstawienie to adaptacja książki „Turban mistrza Mansura. Opowieści sufickie dla mówców i przywódców” Marka Kochana. Pokaz przedpremierowy jest jednym z punktów programu trwającego od 30 maja do 3 czerwca Festiwalu Literatury dla Dzieci.

To jednak nie koniec atrakcji. Już od 16.00 widzowie będą mogli zobaczyć, jak się tworzy teatr cieni, rozwiązać zagadkę teatralnych lalek i zrobić sobie zdjęcie przy specjalnie zaprojektowanej z okazji obchodzonego w tym roku 70-lecia teatru lalek w Gdańsku fotościance. Na każdego widza czeka też „Gazetka tramwajowa” z zabawami zaprojektowanymi przez studentów gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. 

 

PROGRAM

10.00-14.00 | Kreatywne zwiedzanie teatru dla grup zorganizowanych

W każdym miejscu na co dzień niedostępnym dla osób z zewnątrz czeka na was inne zadanie. Sprawdźcie, jak działacie w grupie, odkryjcie niespodziewane talenty. Czy uda wam się zdobyć sekretne hasło?

Grupy rozpoczynają grę co pół godziny – o godz. 10.00, 10.30, 11.00, 11.30, 12.00, 12.30 i 13.00. Koszt udziału: 120 zł od klasy.

 

16.00-19.30 | Atrakcje dla widzów indywidualnych

16.00-18.00

Niezwykła kraina cieni – zobacz, jak powstaje teatr cieni

Rozwiąż zagadkę teatralnych lalek

Zrób sobie zdjęcie przy specjalnie zaprojektowanej z okazji obchodzonego w tym roku 70-lecia teatru lalek w Gdańsku fotościance

Dla każdego gościa „Gazetka tramwajowa” z zabawami zaprojektowanymi przez studentów gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych

Wstęp wolny.

 

18.00 Specjalny pokaz przedpremierowy spektaklu „Turban mistrza Mansura”

Każdy zakątek świata ma swój zasób mądrości zbieranej przez wieki. Czego może nas nauczyć inna kultura? Czy to, co obce, może okazać się bliskie? Ruszcie z nami w teatralną podróż na Bliski Wschód. Nowy spektakl Miniatury dla widzów od 7 lat to adaptacja książki „Turban mistrza Mansura. Opowieści sufickie dla mówców i przywódców” Marka Kochana. Przedstawienie jest częścią programu Festiwalu Literatury dla Dzieci odbywającego się od 30 maja do 3 czerwca w Gdańsku.

Bilety w cenie: 15 zł od osoby.

 

Dzien_dziecka_w_Miniaturze_500PX.jpg