PL EN

STREFA ZDARZEŃ

BALONIARZE - teatr spod znaku Tima Burtona | premiera 8 kwietnia

Już niedługo kolejny spektakl dla najmłodszych, od 5 lat. Premiera odbędzie się 8 kwietnia o 17.00 na Scenie Kameralnej. BALONIARZE to historia o świecie widzianym z lotu ptaka. Jej bohaterem jest mały chłopiec, który już w chwili narodzin wykrzykuje „nie!”. W miarę jak dorasta, swoją niepokorną postawą coraz bardziej sprzeciwia się otaczającej go rzeczywistości. W tej negacji kryje się jednak twórcza siła. Którejś nocy chłopiec unosi się nad ziemię, a w swojej sennej podróży natyka się na podniebne miasteczko. Mają tam wstęp wyłącznie ci, którzy nie boją się marzyć i których idee odmieniły świat.

Forma spektaklu i lalki inspirowane są twórczością znakomitego amerykańskiego reżysera, scenarzysty, ale także ilustratora i autora animacji Tima Burtona, znanego z takich filmów jak „Sok z żuka”, „Charlie i Fabryka Czekolady” czy „Alicja w Krainie Czarów”. Zaprojektowała je i wykonała scenografka i rzeźbiarka Justyna Bernadetta Banasiak, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

Autorkami scenariusza spektaklu jest młoda, ale już mająca na swoim koncie poważne osiągnięcia (m.in. dwukrotne zakwalifikowanie się do finału Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej) dramatopisarka Sandra Szwarc oraz Joanna Zdrada, która również reżyseruje spektakl. Zdrada jest absolwentką Wyższej Szkoły Sztuk Scenicznych w Bratysławie. Współpracuje z teatrami w Polsce, na Słowacji i w Czechach. Muzykę do spektaklu przygotowuje Adrian Jerzy Amrugiewicz, na co dzień realizator dźwięku w Miniaturze, który debiutował jako kompozytor muzyki teatralnej przy nagradzanym i znakomicie przyjętym spektaklu „Remus” w reżyserii Remigiusza Brzyka. 

 

baloniarze_01_03_2017_500px.jpg