PL EN

STREFA ZDARZEŃ

JASIEK I MAŁGOŚKA, CZYLI UWAŻAJ, ROBACZKU! | premiera 29 stycznia!

Adaptacja bajki o Jasiu i Małgosi z pędrakami w roli głównej to kolejny projekt w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich. 29 stycznia o 12.00 odbędzie się premiera lalkowego spektaklu dla dzieci od 4 lat, którego pomysłodawcami są nasi aktorzy Magdalena Żulińska i Piotr Kłudka.

Scena Inicjatyw Aktorskich to projekt umożliwiający realizację autorskich pomysłów zespołu artystycznego Teatru Miniatura. Do tej pory w jego ramach powstały dwa spektakle dla dorosłych – „Karakonia. Pieśni według Schulza” z inicjatywy Edyty Janusz-Ehrlich i „U stóp drabiny” z inicjatywy Jacka Majoka oraz cykl filmów animowanych dla dzieci „Rodzina Papetów” z pomysłu Wojciecha Stachury.

Na początek tego roku kolejni aktorzy – Magdalena Żulińska i Piotr Kłudka – postanowili przygotować własną, lalkową wersję baśni o Jasiu i Małgosi dla dzieci od 4 lat. „Jasiek i Małgośka, czyli uważaj, robaczku!” to żartobliwa i momentami zaskakująca opowieść, która ma uczyć samodzielności, a jednocześnie ostrożności. Jako jedni z najbardziej uzdolnionych muzycznie członków naszego zespołu Magdalena Żulińska i Piotr Kłudka opracowali również warstwę muzyczną spektaklu i piosenki. Do współpracy zaprosili również aktora Andrzeja Żaka, który pełni rolę narratora oraz zaprojektował scenografię.

Charakterystyczne lalki-robaczki i maski do spektaklu zaprojektowała Agata Żukiewicz, studentka wydziału rzeźby gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych.

 

jasiek-i-malgoska2_550px.jpg

Gallery