PL EN

STREFA ZDARZEŃ

NOE - gościnny spektakl lalkowy Adama Walnego

W weekend 19 i 20 listopada zapraszamy Was na spektakl gościnny w wykonaniu wyjątkowego artysty - Adama Walnego. Lalkarz, scenograf i reżyser sam projektuje i wykonuje swoje niesamowite formy lalkowe, a także je animuje. 

Tym razem przygotował historię o Noem - dyrygencie, który ma zagrać utwór "Potop". Jednak orkiestra przerażona treścią utworu ucieka, więc Noe zostaje sam ze swoimi instrumentami. Zaprasza widzów na Arkę, do wspólnego tworzenia, bo tylko wspólny koncert może ocalić od zniszczenia. Muzyka tworzona jest na żywo w obecności i przy udziale widowni z użyciem niespotykanych instrumentów-zwierząt.

Dla widzów 6+

Czas trwania: 45 minut

 

Adam Walny (ur. 21 maja 1972) – lalkarz, scenograf, reżyser, pedagog teatru. Jest absolwentem Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu ze specjalizacją snycerz oraz Akademii Teatralnej w Warszawie na Wydziale Reżyserii Teatru Lalek. W 1999 roku założył własny teatr, z którym gościł na wielu prestiżowych festiwalach teatralnych w Polsce i za granicą (Litwa, Łotwa, Estonia, Białoruś, Dania, Węgry, Czechy, Włochy, Niemcy).

Zdobywca kilkudziesięciu nagród na festiwalach teatralnych w Polsce i za granicą, między innymi pierwszej nagrody na VI Międzynarodowym Festiwalu Solistów Lalkarzy. Czterokrotnie był stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od 2004 roku organizuje przy Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie festiwal Święto Głupców.

Założył Instytut Sztuki Lalkarskiej przy własnym teatrze oraz Pracownię Teatru Przedmiotu przy Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie. Jest autorem programów edukacyjnych (Lekcje z lalki) i terapeutycznych (Lalka z duszą). W roku 2007 opublikował książkę „Teatr przedmiotu. Kulisy warsztatu. Arkana rzemiosła”.