PL EN

STREFA ZDARZEŃ

Pierwszy raz sprzedaż online!

Bilety na spektakle gościnne w ramach Przeglądu Teatru dla Młodzieży można już kupić online na stronie Bilety24.pl w tej samej cenie, co u nas w teatrze. 

Tutaj bezpośrednie linki do zakupu:

flex.jpg

FLEX junges theater basel, 14 października (piątek), godz. 11.00

FLEX junges theater basel, 14 października (piątek), godz. 19.00

FLEX | reżyseria: Suna Gürler
Spektakl tworzony w oparciu o wywiady. Sześć aktorek w wieku pomiędzy 17 a 23 rokiem życia zapytało swoich rówieśników i siebie nawzajem o to, w jakim stopniu samodzielnie podejmują decyzje. Ze zdumieniem odkryły, jak często – świadomie lub nieświadomie – dopasowują się do oczekiwań.

„Po tym jak wszyscy, rzeczywiście wszyscy – rodzice, sąsiedzi, nauczyciele, przyjaciółki, youtuberzy, spojrzenia na ulicy, spojrzenia na basenie, w ogóle spojrzenia! – wciąż mówią nam od urodzenia, jak mamy się zachowywać, jak mamy wyglądać, ale przede wszystkim, czego mamy chcieć, to teraz z tym po prostu koniec. Wreszcie chcemy się dowiedzieć, kim właściwie jesteśmy. Lub kim chcemy być. Albo jeszcze lepiej, kim moglibyśmy być. Dlatego zrobiliśmy FLEX – w ten sposób oświetlamy zakamarki naszego mózgu zapchane rzeczami, których tam wcale nie chcemy mieć. Czas na sprzątanie!”

metr.jpg


METR DZIEWIĘĆDZIESIĄT ALBO OCZY STELLI MARAUN Comedia Theater Koln 16 października (niedziela), godz. 18.00

METR DZIEWIĘĆDZIESIĄT ALBO OCZY STELLI MARAUN | reżyseria: Christopher Haninger
Opowieść o pierwszej fascynacji, pierwszej miłości i pierwszym porzuceniu. Adrian ma 14 lat i jest wysoki. I nie przestaje rosnąć. Stella Maraun prawie nie sepleni i jest najlepszą przyjaciółką, jaką Adrian kiedykolwiek miał. Nie obchodzi jej to, że Adrian rośnie i rośnie, czule nazywa go: metr dziewięćdziesiąt. Z nią może robić wszystko – tylko nie potrafi jej powiedzieć, jak bardzo jest dla niego ważna. Spektakl jest adaptacją głośnej powieści dla młodzieży „Schneeriese” Susan Kreller, która otrzymała prestiżową Niemiecką Nagrodę w dziedzinie Literatury dla Młodzieży (Deutscher Jugendliteraturpreis) w 2015 roku. Przedstawienie jest nominowane do nagrody Kinder- und Jugendtheater w Kolonii.