PL EN

STREFA ZDARZEŃ

Taneczna misja: ZRABOWALI MI SKŁADAKA + warsztaty

Wydarzeniami dla młodzieży - pokazem spektaklu "Zrabowali mi składaka" i warsztatami tanecznymi - kończymy tegoroczny projekt Taneczna misja vol. 2 realizowany z Instytutem Muzyki i Tańca. 

W marcu mieliście okazję uczestniczyć w spektaklu-interaktywnej instalacji dla najnajów "LABirynt" w reżyserii Alicji Morawskiej-Rubczak, w maju z okazji Dnia Matki pokazywaliśmy "MaMa Perform" w choreografii Marysi Stokłosy, którego tematem przewodnim było macierzyństwo, a 30 września trójka młodych tancerzy - Katarzyna Kania, Daniela Komędera i Piotr Stanek - zaprezentuje spektakl "Zrabowali mi składaka" dla młodzieży.

Przedstawienie porusza temat bezdomności, wykorzystując takie inspiracje jak „Budować, mieszkać, myśleć” Martina Heideggera, prace Krzysztofa Wodiczki, „One Minute Sculpture” Erwina Wurma czy zdjęcia Lee Jeffriesa. Najważniejsze jest dla twórców odnalezienie siebie w tych zagadnieniach, znalezienie piękna w bezdomności, ulotności czasu, emocji, życiu chwilą. Opowiadają o utracie kontroli, wrodzonym strachu i wolności, a także o zmianie jako czymś nieuchronnym.

1 października od 10.00 do 14.30 tancerze poprowadzą też warsztaty dla młodzieży zainteresowanej tańcem i ruchem. Pierwsza część skupi się na ćwiczeniach rozwijających wyobraźnię, kreatywność i świadomość ciała oraz poszukiwaniu sposobów wyrażania emocji poprzez ruch. Druga część zostanie poświęcona rozwijaniu techniki ruchu poprzez pracę nad usprawnieniem indywidualnej dynamiki i siły w ruchu oraz świadomym korzystaniem z pędu, zawieszenia, siły odśrodkowej i grawitacji.

 

----

Bilety na spektakl: 21 zł. Warsztaty: 50 zł. Pakiet spektakl + warsztaty: 60 zł. Rezerwacja i zapisy na warsztaty: 601 628 377, bilety@teatrminiatura.pl lub w kasie Teatru Miniatura, al. Grunwaldzka 16 w Gdańsku-Wrzeszczu. 

 

TANECZNA MISJA VOL. 2

„Taneczna misja vol. 2” to projekt, w którym kontynuujemy zapoznawanie publiczności Teatru Miniatura ze sztuką tańca zapoczątkowane podczas projektu „Taneczna misja” w 2014 roku. W trakcie projektu zaprezentujemy trzy spektakle dobrane tak, aby dotrzeć do różnych grup odbiorców naszego teatru. W marcu projekt otworzyła prezentacja spektaklu dla najmłodszych dzieci w wieku 0-3 lat pt.: „LABirynt” w reżyserii i choreografii Alicji Morawskiej-Rubczak. Z okazji Dnia Mamy w maju zobaczymy spektakl „MaMa Perform” autorstwa Marysi Stokłosy. Jesienna prezentacja „Zrabowali mi składaka” w wykonaniu Katarzyny Kani, Danieli Komędery i Piotra Stanka będzie skierowana m.in. do młodzieży gimnazjalnej. Po spektaklach widzowie zaproszeni będą do dyskusji z twórcami.

Chcąc przybliżyć naszym odbiorcom sztukę tańca współczesnego, uzupełniliśmy program o warsztaty towarzyszące wszystkim prezentacjom. Ze względu na interaktywny charakter samego spektaklu „LABirynt” warsztat Alicji Morawskiej-Rubczak będzie skierowany do twórców – aktorów i tancerzy, którzy skupią się na idei i specyfice tworzenia teatru tańca dla bardzo małych dzieci. Na warsztat z Marysią Stokłosą zapraszamy kobiety, mamy i nie tylko, które chcą zgłębić swój kreatywny potencjał. Twórcy „Zrabowali mi składaka” w ramach warsztatu podzielą się z uczestnikami swoją dynamiczną energią i technikami tańca współczesnego.

Projekt „Taneczna misja vol. 2” realizowany jest we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2016.

IMiT_logo_0_small.jpg 

Gallery