PL EN

STREFA ZDARZEŃ

Emocje od Z do A podczas festiwalu Literacki Sopot 2016 | 18 i 19 sierpnia, 11.00

Jak co roku zapraszamy Was do udziału w warsztatach rodzinnych Emocje od Z do A podczas festiwalu Literacki Sopot. W tym roku czytamy książki dla dzieci Etgara Kereta: "Kocioludek" i "Tata ucieka z cyrkiem" i rozmawiamy o marzeniach i bliskości. W ramach eksploracji kolejnych wspaniałych miejsc w Sopocie tym razem zawędrujemy do Miniteki, oddziału sopockiej biblioteki dedykowanej dzieciom i rodzicom, która znajduje się niedaleko Dworku Sierakowskich. 

Wstęp na warsztaty jest wolny - trzeba tylko wysłać zgłoszenie na adres warsztaty@literackisopot.pl. Jeśli jednak nie zdążycie się zapisać, zapraszamy też w dniu warsztatów.

 

18 sierpnia 2016 (czwartek), godz. 11.00
Emocje od Z do A: O marzeniach

Performatywne czytanie książki „Tata ucieka z cyrkiem” Edgara Kereta (Wydawnictwo Nisza) w wykonaniu aktorów Teatru Miniatura: Edyty Janusz-Ehrlich i Piotra Kłudki

Warsztaty dla dorosłych „Dlaczego warto nasze dzieci uczyć marzyć?” | prowadzenie: Joanna Trzaska

Warsztaty dla dzieci: „Rozmarzmy się…” | prowadzenie: Aleksandra Musielak (Akademia Rozwoju Rodziny POZYTYWKA)

O książce:
Tata szaleje z radości, bo do miasta przyjechał cyrk. Po przedstawieniu, zamiast wrócić do domu, wyrusza z cyrkiem w świat. W końcu wraca, jest wielka radość, ale czy wszystko będzie jak dawniej? Pierwsza książka dla dzieci Etgara Kereta, z fantastycznymi ilustracjami Rutu Modan, znanej autorki komiksów. To książka o tym, że dorośli też mają marzenia i że życie też może być cyrkiem, jeśli tylko się na to pozwoli.


19 sierpnia 2016 (piątek), godz. 11.00
Emocje od Z do A: O bliskości

Performatywne czytanie książki „Kocioludek” Edgara Kereta (Wydawnictwo W.A.B.) w wykonaniu aktorów Teatru Miniatura: Edyty Janusz-Ehrlich i Piotra Kłudki

Warsztaty dla dorosłych „Co rodzice wiedzą o swoich dzieciach i co dzieci wiedzą o swoich rodzicach” | prowadzenie: Joanna Trzaska

Warsztaty dla dzieci „Co kocioludki lubią najbardziej?” | prowadzenie: Aleksandra Musielak (Akademia Rozwoju Rodziny POZYTYWKA)

O książce:
Najnowsza książka obrazkowa bestsellerowego autora Etgara Kereta, który zabiera dzieci w fascynującą podróż po świecie wyobraźni i fantazji. To historia chłopca-kotka, pełna niesamowitych przygód, w których nie brakuje egzotycznych zwierząt, a jedną z głównych postaci jest ekscentryczny kapitan statku powietrznego. Książka porusza temat relacji między ojcem a synem, rodzicami i dziećmi we współczesnym świecie. To mądra i ciepła opowieść dla całej rodziny.

 

Miejsce: Miniteka, ul. Obrońców Westerplatte 16, 81-706 Sopot