PL EN

STREFA ZDARZEŃ

KRZYŻACY w Internetowym Teatrze TVP dla Szkół

We wtorek, 24 maja, o 12.00 nasz najnowszy spektakl "Krzyżacy"będzie transmitowany „na żywo” ze studia Telewizji Gdańsk w ramach Internetowego Teatru Telewizji Polskiej dla Szkół. Obejrzy go kilkutysięczna uczniowska społeczność w całej Polsce za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej.

Wydarzenie odbywa się w ramach XVI Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry” Sopot 2016. Organizatorami Festiwalu są Telewizja Polska i Polskie Radio. Współorganizatorami : Samorząd Województwa Pomorskiego, Miasto Sopot, Miasto Gdańsk oraz Miasto Gdynia.

„Krzyżacy” w Miniaturze to pierwsza adaptacja powieści Henryka Sienkiewicza w teatrze lalkowym. Spektakl wyreżyserował uznany dramaturg i reżyser Jakub Roszkowski, a scenografię i lalki zaprojektował jeden z najbardziej cenionych współczesnych polskich scenografów Mirek Kaczmarek.

Dzieło Sienkiewicza to świetnie opowiedziana historia, która może wciągnąć, rozśmieszyć i wzruszyć zarówno młodszych, jak i dojrzałych widzów. Teatr lalkowy pozwala na interesujące i pełne jej przedstawienie – z wielością miejsc akcji, osób, z polowaniami na niedźwiedzia i tura czy wreszcie z wielką, finałową bitwą pod Grunwaldem.

Data: 24 maja 2016, godz. 12:00
Miejsce: TVP Gdańsk, ul. J. Czyżewskiego 42

Rezerwacja: tel./fax 58 341 94 83, bilety@teatrminiatura.pl