PL EN

STREFA ZDARZEŃ

Dzień Teatru Publicznego | 21 maja 2016

Z okazji II Dnia Teatru Publicznego, 21 maja, w ramach ogólnopolskiej akcji BILET ZA 400 GROSZY w Miniaturze możecie zobaczyć dwa spektakle: dla dorosłych na Dużej Scenie o 19.00 "Remusa" w reżyserii Remigiusza Brzyka, przedstawienie nagrodzone w Konkursie na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej KLASYKA ŻYWA, a na Scenie Kameralnej o 15.00 "ImproLalę" - improwizowany teatr lalek dla dzieci. 

Na oba spektakle można zakupić bilety w specjalnej cenie 400 groszy. Cena nawiązuje do przypadającej w tym roku 400. rocznicy śmierci Wiliama Szekspira - dramatopisarza wszechczasów. Bilety można będzie nabyć osobiście w kasie teatru od 14 maja 2016. Na spektakle grane w ramach akcji „Bilet za 400 groszy” jedna osoba może kupić maksymalnie dwa bilety.

bilet-za-400-poziom-01600px.jpg 

W tym roku w akcji „Bilet za 400 groszy” weźmie udział 90 teatrów z 39 polskich miast. Pomysłodawcą i koordynatorem akcji jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. W ubiegłym roku była ona jednym z ważniejszych wydarzeń obchodów 250-LECIA TEATRU PUBLICZNEGO W POLSCE i cieszyła się wielkim powodzeniem. Na widowniach 100 polskich teatrów zasiadło blisko 50 tysięcy widzów – także, a może przede wszystkim, tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale.

– Zależało nam na tym, aby w wyjątkowym roku dla polskiego teatru otworzyć się na nową publiczność i zaprosić ją do miejsca, które ma w Polsce szczególne znaczenie. W swojej historii teatr wielokrotnie udowadniał – zwłaszcza w momentach najtrudniejszych – że jest przestrzenią wspólną, przestrzenią, w której szczerze dyskutuje się o sprawach najważniejszych – wskazuje Dorota Buchwald, dyrektor Instytutu Teatralnego. – Liczyliśmy, że Dzień Teatru Publicznego, obchodzony właśnie w ten sposób, zostanie z nami na dłużej. I to się udało – dodaje.

Akcja „Bilet za 400 groszy” jest akcją ogólnopolską, finansowaną ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowaną przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.